Letgo emlak kategorisi ile sektöre yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. İkinci el eşya listeme servisi olarak hizmet veren mobil uygulama, emlak kategorisini önce Amerika’da aktif etmişti.

Bu kararın ardından kısa bir süre geçmişti ki emlak kategorisi Türkiye için de aktif hale getirildi.

Letgo Emlak Kategorisi

Letgo Emlak Kategorisi ile Neler Değişecek?

Bugüne kadar emlak ilanı verebileceğimiz pek çok site mevcuttu. Son olarak bu sitelerin arasına Letgo da dahil oldu. Bundan sonra kolay bir şekilde ev, iş yeri gibi mülklerin fotoğrafını çekip uygulamaya yükleyebileceğiz. Benzer şekilde ev aramak istediğimizde de uygulamadan yararlanabileceğiz.

Letgo Kurucu ortağı Alec Oxenford, eklenen kategori ile ilgili açıklama yaptı ve “Snowboard’dan SUV’ye, uygulamanın ihtiyaç duyulmayan şeyleri kolayca listelemek için yola çıktığını, şimdi de yeni özellik sayesinde iki odalı bir daire gibi ihtiyaç duyulan şeyleri de herkesin kendi mahallesinde bulabilmesini kolaylaştırdıklarını” belirtti.

Şimdilik Bireysel İlanlar

Peki emlak kategorisine kimler ilan ekleyebilecek? Firma, şimdilik kategori kullanımının bireysel kullanıcıları kapsadığını açıkladı. Henüz kurumsal bir giriş sistemi mevcut değil. Ancak ilerde böyle bir desteğin olup olmayacağı da belirsizliğini koruyor.

Nasıl İlan Verilecek?

Letgo’da emlak ilanı vermek, 2. el eşyalarınızın ilanını verdiğiniz gibi pratik şekilde gerçekleşecek.

İlan vermek için eşya satma butonuna basıp ardından emlak kategorisini seçmelisiniz. Bunun ardından kiralamak veya satmak istediğiniz konut, işyeri veya arsanın fotoğraflarını çekip, kısa bir tanıtım yazısı yazdıktan sonra sisteme ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz.

Hali hazırda 75 milyon kullanıcıyı barındıran ve kendi kategorisinde zirveyi hedefleyen uygulama, globalleşmeyi aklına koymuş gibi görünüyor. Letgo, App Store’de Top Free Shopping kategorisinde üçüncü sırada yer alıyor.

Artık ev ilanlarını sorgulamak için daha fazla mobil uygulama seçeneğine sahibiz. Uygulamayı hem Google Play‘den hem de App Store’dan kolayca indirilebilirsiniz.

 

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.