Sosyal medya hesaplarını kontrol etmek ve düzenli paylaşımda bulunmak, artık günlük hayatın bir parçası haline geldi. Fakat bu beğenilme kaygısını da beraberinde getiriyor. En popüler uygulamalardan biri olan Instagram’da, beğenilen fotoğraflar paylaşmak herkesin isteği. Ama hangi fotoğraf daha çok beğenilir, buna karar vermek her zaman kolay olmuyor. İşte Lisa, tam da bu noktada yardımınıza koşuyor.

Lisa, Sence Instagram için En İyi Fotoğraf Hangisi?

Lisa, Instagram’da hangi fotoğrafın en çok beğeniyi alacağını söyleyen bir uygulama. Başka bir deyişle elinizdeki fotoğraflardan hangisinin Instagram’da paylaşmak için ideal olduğuna karar veriyor. İçerdiği “machine learning” algoritmaları sayesinde bir tahmin uygulaması gibi çalışıyor ve Instagram hesabınızda paylaşmayı düşündüğünüz fotoğraflardan hangisinin diğer Instagram kullanıcıları tarafından daha çok beğenileceği hakkında size ön bilgi veriyor. Siz de strese girmeden çektiğiniz fotoğrafları uygulama üzerinde analiz ediyor ve sonrasında keyifle Instagram’da paylaşıyorsunuz.

Yerli bir uygulama olan Lisa, 9 aylık bir süre içerisinde Tarık Demir ve Orkan Yılmaz tarafından geliştirildi. Şubat 2017’de App Store’da yayına giren uygulama, 7 ayda 40 binden fazla Instagram paylaşımında kullanılarak beğeni topladı.

lisa

Yurt Dışında Lisa’ya Büyük İlgi

Instagram için en iyi fotoğrafı seçmenizi sağlayan uygulama, 40 binden fazla fotoğrafı seçebilme ve 100 binin üzerinde fotoğrafı analiz edebilme özelliğine sahip. En çok beğeni alacak fotoğrafı seçtiğinde o fotoğrafa en uygun olan etiketleri, yani “hashtag”leri önermesi de ayrı bir güzellik. Her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran uygulamanın, haftalık büyüme oranı %10. Farklı ülkelerde kullanıma sunulmuş olan uygulama, istatistiklere bakıldığında bu 140 ülke arasından en çok Güney Amerika ülkeleri, Fransa, İspanya ve Amerika tarafından tercih ediliyor.

Lisa alanında rakipsiz bir uygulama değil; ancak kullanıcı yorumlarına bakılırsa yaptığı analizler, isabetli tahminlerde bulunuyor ve olumlu sonuç veriyor. Instagram’da hangi fotoğrafı paylaşacağınız konusunda siz de kararsızlık yaşıyorsanız Lisa’yı indirip bu kararsızlığa son verebilirsiniz.

Uygulama şuan için sadece App Store’da bulunuyor. Uygulama hakkında detaylı bilgi için siteyi inceleyebilir veya uygulamaya iOS için buradan ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.