Dil öğretirken bunu sıkıcı kalıpların dışında yapmayı amaçlayan Memrise, öğrenmeyi ne kadar seversen o kadar fazla ve hızlı öğrenirsin mantığıyla ortaya çıkmış bir mobil uygulama. Daha önce Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları – En İyiler listemizde de Memrise’dan bahsetmiştik. Uygulamanın detaylarına gelin birlikte göz atalım.

Memrise ile Dil Öğrenirken Eğlen

Bir çoğumuz yurt dışına çıkmayı, kariyerlerimiz için dil eğitimi almayı, bir kültürü daha yakından tanımayı ya da yetkinliklerimizi artırmayı planlıyoruz. Fakat dil öğrenmek yine bir çoğumuz için külfet olarak karşılanıyor. Memrise size dil öğretmeyi amaçlamasının yanı sıra öğrenmeyi sevdirmeyi de hedefliyor.  Bunu yaparken de 5 farklı metod sunuyor.

Yerlisinden öğren: Yabancı dil öğrenmeye yardım edecek gerçek kişilerin uygulama içerisinde 30 binden fazla videoları mevcut. Bir robot ya da yapay zekadan telaffuz öğrenmenin aksine oldukça dinamik bir seçenek.

Memrise

Bir dizi interaktif dil oyunu: Hızlı tekrar oyunları, dinleme becerinizi geliştiren oyunlar ve zor kelimelerle kendinizi sınayabileceğiniz oyunlarla, eğlenceli bir kelime öğrenme bölümü mevcut.

Memrise

Söyleyiş rehberi: Kendi telaffuzunu kaydederek , öğrenmek istediğiniz dilin yerli insanlarıyla telaffuzunuzu kıyaslayarak yanlışlarınızı daha net bir şekilde farkedip düzeltebilirsiniz.

Memrise

Çevrimdışı mod : İnternetin olmadığı ya da çekmediği ortamlarda da Memrise’ı kullanabilirsiniz.

Günlük hedefler : Kendinize günlük hedefler belirleyerek, planlı bir şekilde dil öğrenmenize olanak tanıyan bir özellik. Gelişiminizde aldığınız yolun haritasını kendiniz belirleyebilirsiniz.

Ayrıca Memrise ile yalnızca İngilizce değil  Arapça, Japonca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Korece, Almanca ve Rusça öğrenebilirsiniz.

Memrise

Aklınızda Bulunsun

Tüm kurslara ve özelliklere erişebilmek için Memrise üyeliğinizin olması gerekiyor. Kullandığınız cihazın diline ve seçtiğiniz dil çiftine göre erişilebilen kurslar ve özellikler değişkenlik gösterebilir.

Bir kere satın alım yapıldıktan sonra, ödeme süresinin bitişinden önce otomatik yenilemeyi iptal etmediğiniz takdirde üyelik otomatik olarak kendini yeniliyor. Üyelikler Google Play üzerinden alınıp iptal edilebiliyor.

Bunun yanı sıra uygulamanın kullanıcılarına tanıdığı ücretsiz denenebilen kısımları mevcut ancak Pro’ya yükseltmek için Google Play Store’dan üyeliğinizi Pro’ya yükseltmeniz gerekli.

Tüm bunların dışında Memrise, Google Play Store 2017 En İyi Uygulama Ödülü ve 2016’da En İyi Kişisel Gelişim Uygulaması Ödülü’nün de sahibi olmuş bir uygulama.

Uygulamayı indirmek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz ya da sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Memrise: Yeni bir dil konuş
Memrise: Yeni bir dil konuş
Developer: Memrise
Price: Free
‎Memrise Easy Language Learning
‎Memrise Easy Language Learning
Developer: Memrise
Price: Free+

PAYLAŞ
94 basım, bir nevi fotoğrafçı ve yazar. Her şeyden önemlisi hiçbir şeyist.