Oturduğunuz yerden dil öğrenmek hiç de zor değil şu günlerde. Bu kolaylığı sağlayanlar arasında Mondly de var.

Mondly, sadece bir kaç dakika içerisinde ücretsiz olarak ve günlük kısa eğitimlerle dil öğrenmenize yarıyor.

Bünyesinde İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Portekizce, İtalyanca, Rusça, Amerikan İngilizcesi, Norveçce, Danca, İsveçce, Korece, Japonca, Çince, Arapça, Flemenkce, Tayca, Yunanca, Romence, Vietnamca, Endonezya Dili, Hintçe, İbranice, Lehce, Bulgarca, Ukraynaca, Çekce, Hırvatca, Fince, Persçe(Farsça), Macarca, Afrika Dili ve Türkçe dillerini barındırıyor.

mondly

Mondly ile Dil Öğrenme Süreci Nasıl İşliyor?

Mondly, her gün aynı saatte telefonunuza ders vaktinizin geldiğine dair bir bildirim yolluyor ve derse gelmeniz için uyarıyor. Her gün için ayrı konu belirleyen uygulama, Premium sahibi olmadığınız sürece kaçırdığınız günlerdeki dersi almanıza izin vermiyor. Kısacası dersi derste dinlemek gerekiyor.

Uygulamayı açıp ayarları yaptıktan sonra birinci günün dersine başlıyorsunuz ve size ilk başta kelimeleri sesli şekilde okuyorlar; bu da sizin kelimeleri doğru okumanıza yardımcı oluyor.

Daha sonra, anlamıyla birlikte öğrettikleri kelimeleri sormaya başlıyorlar. Her test için puan ve yıldız alıyorsunuz, yanlış yaparsanız yıldızınız eksiliyor.

İlerleyen süreçlerde sizden cümle çevirmenizi, yazmanızı ve hatta okumanızı istiyor Mondly. Eğer doğru şekilde yapmazsanız dersi tekrar etmenizi öneriyor.

Mondly

Uygulama cümle çevirisi yapmanızı istediğinde, eğer cümlede bilmediğiniz bir kelime varsa veya fiil çekimlerini merak ediyorsanız, Mondly size üzerine tıkladığınız kelimenin çekimlerini gösteren bir açılır pencere sunuyor.

Uygulamanın VR hali de mevcut. Dil öğrenme uygulamaları arasında fark yaratabilmek adına 33 dilin yanı sıra VR desteği de vermesi uygulamanın bir diğer artısı.

Fark yaratmak için çok çalışan uygulama, yine olmayanı deneyip bir de çocuklar için olan bir versiyon geliştirmiş. Çocuklar oyun oynarken dil öğrenebiliyorlar böylece.

mondly

Uygulama bu kadar özgünken birçok kişi tarafından beğenilmesi de kaçınılmaz oluyor. Zaten sitesindeki istatistikler de bunu doğrular nitelikte. Uygulama, 25 milyon kullanıcısı olduğunu ve bu sayının artmaya devam ettiğini söylüyor.

Ben Mondly’i bir süre Fransızca öğrenmek için kullandım. Çeşitli sebeplerle öğrenmeyi bıraksam da uygulamadan gayet memnundum. Dil öğrenmeyi gerçekten sevenler için iyi bir kaynak olduğunu düşünüyorum.

Siz de dil öğrenmek istiyorsanız Mondly güzel bir seçenek. Hemen Google Play Store ve App Store’dan uygulamayı edinip kullanmaya başlayabilirsiniz. Ama unutmayın, dersi o derste öğrenin; yoksa geri dönmek ücretli 🙂

‎Learn 33 Languages with Mondly
‎Learn 33 Languages with Mondly
33 dil öğren - Mondly
33 dil öğren - Mondly
Developer: ATi Studios
Price: Free

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.