Microsoft Outlook güncellemesi yayınlandı ve beraberinde pek çok kullanışlı özellik getirdi. Peki bu özellikler kullanıcılarının beklentilerini karşılayacak mı, birlikte inceleyelim.

Microsoft Outlook Güncellemesi

Microsoft Outlook Güncellemesi Neleri Kapsıyor?

Microsoft’un popüler e-posta servisi Outlook yeni güncelleme ile kullanıcılarını sevindirdi. Servis hem Windows hem de Mac sistemler için güncellendi. Ayrıca tüm mobil cihazlar da güncellemeden yararlandı.

Peki bu güncelleme beraberinde ne tür özellikler getirdi? Dikkat çeken ilk yenilik faturalarla ilgili. Artık Outlook, yaklaşan fatura ödemelerinizi size hatırlatacak.

Bunu da gelen kutusunun üst bölümünde bulunan kart seçeneğinden takip etmenizi sağlayacak. Ayrıca ödeme gününe iki gün kala uyarı maili alacaksınız. Böylece Microsoft Outlook kullanıcıları için faturaları unutmak tarihe karışacak.

Microsoft Outlook Güncellemesi

Toplantı Seçenekleri Geliştirildi

Windows tarafından toplantı seçeneklerine dair yenilikler dikkat çekiyor. Etkinlik veya toplantı oluşturacağınız zaman diğer kullanıcılara mekan önerileri sunabileceksiniz.  Bu öneriler de kullanıcıların daha önce bulunduğu yerlere göre hazırlanacak. Bunun için de Bing uygulamasından destek alınacak.

iOS tarafından ise bir başka yenilik söz konusu. Buna göre kullanıcılar etkinliğe ne kadar sürede ulaşabileceklerinin bilgisini paylaşabilecek.

Bununla birlikte toplantıya davet edilen kişilerin paylaştığınız davete cevap verip vermediklerini de öğrenebileceksiniz. Ancak bu özellik şu an için yalnızca Windows ve web sürümünde aktif.

Ayrıca bu güncelleme ile Windows tarafında başka önlemler de alındı. Önlemlerden biri de CC içerikler ile alakalı. Kullanıcılar orijinal içeriklere cevap vermek istiyorsa bu kişilere gelen mailin CC olup olmadığı uyarısı gönderilecek.

Bu özellik de şimdilik Windows, web ve Mac için geçerli. Ancak bu özellik yakın bir zamanda iOS ve Android cihazlar için de aktif olacak.

Bu güncelleme ile daha kullanışlı hale getirilen Microsoft’un e-posta servisi Outlook, özellikle profesyonel hayattaki kullanıcılarının takdirini topladı.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.