WhatsApp videolu grup görüşme özelliği geliyor. Uzun zamandır beklenen özelliğin popüler mobil uygulamaya geleceği kesinleşti.

WhatsApp Videolu Grup Görüşme Özelliği

WhatsApp Videolu Grup Görüşme Özelliği Hakkında

Son dönemlerin en popüler uygulamalarının başında hiç şüphesiz WhatsApp geliyor. WhatsApp her ne kadar Facebook’un karıştığı veri skandalından etkilense de, yenilikçi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Her geçen gün farklı bir güncelleme ile özelliklerini geliştiren WhatsApp, son olarak da videolu grup görüşme özelliği ile gündeme geldi. Bu özellik zaten bir süredir bekleniyordu.

Instagram’ın videolu görüşme özelliğini aktif etmesinin ardından benzer bir atılım da WhatsApp’tan geldi. Artık sosyal ağlar iletişimi daha güçlü kurabilmemiz için videolu grup görüşmelerine de imkan tanıyor.

Peki özellik nasıl kullanılacak? Ücretli mi olacak, birlikte inceleyelim…

WhatsApp Videolu Grup Görüşme Özelliği

Özellik Nasıl Kullanılacak?

Aslında WhatsApp’ın videolu görüşme özelliğini sunduğu tarih 2016 yılının Kasım ayına kadar uzanıyor. O dönemde de çok popüler olan uygulamanın bu özelliği, ücretsiz görüşme sağladığı için çok sevilmişti.

Özellik harikaydı ancak bir eksiği vardı. Uygulama videolu grup görüşmelerine izin vermiyordu. F8 Geliştirici Konferansı’nda açıklama yapan Facebook yetkilileri, beklenen özelliğin geleceğinin müjdesini verdi.

Yapılan açıklamaya göre özellik önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak. Açıklamada WhatsApp yoluyla 2 milyar dakikalık videolu görüşme yapıldığına değinildi. Yeni özellik ile birlikte bu rakam da yükselişe geçecektir.

Konuyla ilgili bir açıklama da Facebook Kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’ten geldi. Zuckerberg, büyük firmaları WhatsApp’a taşımak için çalıştıklarına dair açıklama yaptı. WhatsApp Business bu sene kullanıma açılmış ve kullanıcı sayısı 3 milyon kişiye ulaşmıştı.

Önümüzdeki günlerde devreye alınacak olan grup görüşmelerinin WhatsApp kullanımını artıracağına garanti gözüyle bakılıyor. Bu da uygulamanın hem kullanıcı sayısını hem de popülaritesini artıracaktır. Şimdi gözler özelliğin yayınlanacağı tarihin netleşmesinde…

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.