“Outlook on Web” mobil uygulaması, hem Android hem de iOS kullanıcılarının tercih ettiği uygulamaların başında geliyor. İş dünyasında sık kullanılan OWA Mobil uygulamaları, bu kez Android ve iOS mağazalarından kaldırılacak olması ile gündeme geldi.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada, iOS ve Android telefonlarda kullanılan “Outlook on Web” uygulamasının kaldırılacağı bilgisi yer aldı. Peki bu kadar sık kullanılan bir uygulamanın kaldırılmasının gerekçesi neydi?

OWA Mobil Uygulama

OWA Kullanıcıları Mobile Yönlendirilecek

Çok tercih edilen bir uygulamanın kaldırılması elbette merak konusu oldu. Microsoft’un bu kararının arkasındaki neden ise kullanıcıyı mobil odaklı şekilde geliştirilen Outlook uygulamalarına yönlendirmek.

OWA, Outlook e-posta’nın web sürümünü mobil cihazlara uyumlu hale getiren bir uygulama. Bu nedenle de iş dünyasında sıklıkla tercih ediliyor. Ancak Microsoft, önümüzdeki ay uygulamayı App Store ve Google Play mağazalarından kaldıracak.

Bu uygulama yerine ise mobil odaklı geliştirilen Outlook uygulamaları geliştirilip mağazalarda kullanıma sunulacak. Böylece uygulamanın mobile uyumlandırılmış versiyonunun kullanılmasının yerine mobil için tasarlanmış Outlook uygulamalar, daha kaliteli bir kullanıcı deneyimi yaşamamızı sağlayacak.

OWA Mobil Uygulama

OWA Mobil Uygulamaları Ne Zaman Kalkacak?

İş dünyası, “Outlook on Web” uygulamasını aktif bir şekilde kullanıyor. Ancak, OWA uygulamasının kaldırılma tarihi olarak Nisan ayı işaret ediliyor. Fakat bu durum, bir sabah uyandığımızda uygulamayı kullanamaz hale gelmemize neden olmayacak.

Uygulama, Mayıs ayına kadar kullanılabilecek. Hem App Store’da hem de Google Play’de uygulamanın kaldırılmasının ardından Microsoft da desteği kesecek. Böylece kullanıcılar, mobil için tasarlanmış Outlook uygulamalarına yönelecek.

Microsoft’un bu kararını duyurduğu orijinal metne bu linkten ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir, teknik incelemeler, mobil oyunlar ve mobil trendler üzerine yazmayı seven bir ui/ux tasarımcısı.