Geçen hafta ön kayıt sürecini duyurduğumuz Osmanlı’nın Yükselişi isimli oyunun yapımcısı ONEMT, yeni strateji oyunu Muhteşem Osmanlı ile yine gündemde!

Revenge of Sultans gibi popüler olan oyunların yapımcısı konumundaki şirket, Muhteşem Osmanlı adını verdiği yeni gerçek zamanlı strateji oyunu için ön kayıt sürecini başlattı. Erken davranıp ön kayıt yaptıran oyuncular, tam 150$ değerinde hediye paketi kazanacak.

Muhteşem Osmanlı Taht için Strateji Savaşı

Muhteşem Osmanlı ile Zafere Koşun!

Osmanlı tarihine ilgi duyuyorsanız veya strateji oyunları arasında yeni bir alternatif arıyorsanız Muhteşem Osmanlı, tam size göre!

Oyun, sizi Osmanlı İmparatorluğu’nun önemli Türk topraklarında hakimiyet kurduğu ve dünya tarihine damgasına vurduğu 15.yüzyıl ortalarına götürüyor ve gerçek bir macera vadediyor.

Oyunda genişlemekte olan Osmanlı İmparatorluğu’nda bir Bey olarak orduları eğitmeniz, teknolojik araştırmalar yapmanız ve kaynak toplamanız gerekiyor. Zafer için düşmanları yok etmeli, kalenizi geliştirmeli ve sarsılmaz ittifaklar kurmalısınız. İmparatorluğu genişletmenin tek yolu bu!

Muhteşem Osmanlı ŞehirleriMuhteşem Osmanlı Nasıl Bir Oyun?

Muhteşem Osmanlı, diğer adıyla The Great Ottomans iki önemli özelliğiyle göze çarpıyor. Öncelikle oyun, Osmanlı İmparatorluğu üzerine kurgulanmış ilk mobil MMORTS (Çevrimiçi gerçek zamanlı strateji) oyunu olması açısından önemli.

Ayrıca Muhteşem Osmanlı için oyun içi paradan ziyade, tamamen yetenekleriniz ile zafere ilerleyebileceğiniz strateji tabanlı bir SLG demek yanlış olmaz.

Muhteşem Osmanlı, Ortaçağ savaşlarınının heyecanını dünyaki milyonlarca oyuncunun akıllı telefonuna taşıyor. Oyunda her detay üzerine kafa yorulduğu belli. Türk mimarisi, orduları, çevre düzenlemeleri, kaleler ve daha birçok detay özenle düşünülmüş. Böylece Osmanlı İmparatorluğu’nun son derece canlı bir portresini görme şansına sahip olacaksınız.

HD grafikler, ustaca tasarlanmış ve oyunculara farklı hava koşullarında yaşanan gerçekçi bir savaş deneyimi sunulmuş. Oyuncular, bazen bir kar fırtınasının ortasında ordusunu ilerletmek zorunda kalırken bazen de büyük bir kasırga veya kum fırtınasını aşmaları gerekebiliyor.

Muhteşem Osmanlı Oyunu Karakter

Etkileyici Özellikler

• Osmanlı İmparatorluğu üzerine kurulu ilk mobil MMORTS

Bu savaşta kazanmak için kaynak toplamaya, teknolojik araştırmalar yapmaya ve kendini geliştirmeye ihtiyacınız var. Güçlü bir imparatorluk için yeteneklerinizde ustalaşmalı ve sadık Osmanlı savaşçılarından oluşan bir ordu kurmalısınız. Ordunuzu iyi yönetin, gücünüzü artırın!

• Hareket kabiliyeti yüksek ordu düzenleri

Piyadaden süvariye, okçudan kalkan ekiplerine neye ihtiyacınız varsa birliklerinizi ona göre oluşturun. Tam teçhizatlı savaş cephanesi ve geniş asker çeşitliliği saysinde her şarta uygun bir kombinasyon yaratmak mümkün. Stratejilerinizi her şartı düşünerek kurgulayın, savaş alanında düşmanlarınızı alt edin!

• Şehirleri dümdüz edin ve yağmalayın

Hanedandaki etkinizi ispatlamanın yolu orduları eğitmek, silah ve teçhizatı geliştirmek olabilir. Ama tabii ki bu kadarı yeterli değil. Devasa savş makinaları yapmak ve zekice tuzaklar geliştirmek de gerekli. İmparatorluğunuzu genişletmek için iyi stratejiler oluşturmak şart. Ordunuzu zafere taşıyın, yeni kaynaklar ele geçirin ve muhteşem şehirlere hükmedin.

• Stratejik savaşlar

Otomatik savaş sistemlerinden sıkıldıysanız Muhteşem Osmanlı, gerçek zamanlı savaş sistemi ile sizi mutlu edecek. Bu gerçek zamanlı SLG, stratejik düşünme gücünüzün sınırlarını test edecek.

Zira bu oyunda başarılı bir Bey olmak için Osmanlı İmparatorluğu’nun kendi strateji, liderlik, diplomasi ve taktik becerilerini kullanmanız ve bunlarda uzmanlaşmanız gerekiyor.

• Arkadaşlarınızla işbirliği yapın

Birlikten kuvvet doğar! Yıkılmaz ittifaklar kurmak için arkadaşlarınızı davet edin, ekonominizi geliştirmek için birlikte çalışın. Zafer için askerlerinizi eğitin, kaleler geliştirin, kaynakları paylaşın ve savaş anında birbirinize destek olarak birlikte güçlenin.

• Vahşi toprakları keşfedin

Oyun, Türk Yarımadasındaki vahşi topraklarda geçiyor. Bu topraklardaki güçlü yaratıkları katlederek yeteneklerinizi geliştirin ve zengin ganimetler edinin!

Antik harabelerin altlarında neler olduğunu asla bilemezsiniz! Buralarda kurulu olan gizli zindanları keşfedin ve karanlık dehlizlerdeki güçlü gardiyanları alt edin. Toprağın en derinlerinde gizlenmiş antik hazineleri, gün ışığına çıkarın.

• Zengin MMORPG deneyimi

Muhteşem Osmanlı, baştan sona özenle tasarlanmış çok renkli bir dünya. Zengin HD grafiklerin tadını çıkarırken kendinizi Osmanlı İmparatorluğu’nda hüküm süren gerçek bir Bey gibi hissedeceksiniz!

Muhteşem Osmanlı Asker FigürüNasıl Ön Kayıt Yaptırabilirim?

Ön kayıt yaptırmak ve hediyenizi almak için hemen oyunun web sitesini veya Play Store’u ziyaret edebilirsiniz.

Ön kaydınızı tamamladıktan sonra e-postanızı sık sık kontrol etmeyi unutmayın. Oyun başlarken size bir bildirim geliyor ve 150 $ değerindeki oyun içi hediyeniz, size e-posta ile ulaştırılıyor.

ONEMT‘in strateji oyunları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Benzerleriyle karşılaştırdığınızda oyunlar, sizce başarılı mı? Bakalım strateji oyunlarından hoşlananlar Muhteşem Osmanlı’yı nasıl değerlendirecek.

Muhteşem Osmanlı
Muhteşem Osmanlı
Developer: ONEMT
Price: Free