Otome oyun severler, bu sefer sizler için geldim. Mystic Messenger’ı illaki duymuşsunuzdur. Duymadıysanız, benden duymaya hazır olun. Mystic Messenger, simülasyon ve Otome kategorisinde bir oyun. Anime severlerin de çok ilgi gösterdiği bu oyun neymiş bakalım…

Mystic Messenger

Peki Otome Nedir?

Otome Asya’dan kopup gelmiş bir kelime. Kelime anlamı “genç kız” olarak çevriliyor. Tabii Otome oyunlar da kız oyunları olarak. Aslına bakarsak; “genç kızlar için yapılmış” denebilir. Bu oyunlar genelde romantizm üzerine kurulmuş hikayeleri yönlendirdiğimiz oyunlardır. Hikayenin belli bir bölümünde karşımıza şıklar çıkar ve seçtiğimiz şıkka göre de hikaye şekillenir.

Bu tip oyunların büyükçe bir çoğunluğu Asya ülkelerinden çıkıyor. Çizim, ses, hikaye açısından benzerlikler gösterebiliyorlar.

Mystic Messenger Neden Bu Kadar Popüler?

Normal Otome oyunlarına baktığınızda grafikleri ve konuları çok benzer bulabilirsiniz. Bu oyunlarda amaç, ana karakterimizin oyun içerisinde olan 4-5 karakterden birisine aşık olması ve onu kendine aşık etmesi. Bazı durumlarda tam tersi hatta farklı şekilleri de olabiliyor. Size aşık erkek sürüsünden birisini de seçebiliyorsunuz.

Sıradan Otome’lerde zaman, size bağlıdır. Oyuna girmediğiniz sürece oyun işlemez ve ilerlemez. Ama Mystic Messenger’da bu söz konusu değil. Bence diğerlerinden ayrılan en büyük özelliği de bu.

Grafikler ve karakterler açısından da diğer oyunlardan çok farklı Mystic Messenger’da, yine diğerlerinden farklı olarak hikaye üstte resim, altta yazı şeklinde ilerlemiyor bir konuşma ekranına bağlısınız.

Önce biraz oyundan bahsedeyim. Hikayeye telefonunuza indirdiğiniz mistik bir uygulamaya girerek başlıyorsunuz. İndirdiğiniz uygulamaya girdiğinizde kendinizi içinde çekici erkeklerin bulunduğu mistik bir sohbetin ortasında buluyorsunuz.

Oyun genel olarak bu sohbet ekranında geçiyor. Hikaye ve seçimlerinizi buradan ilerletiyorsunuz. Daha sonra ilişkiler ilerlediğinde karakterler sizi oyunun içinden telefonla arayabiliyor.

Tabii ki aramalar bant kaydı siz sadece şıkları seçebiliyorsunuz. Korkmayın zaten konuşabilseydiniz de Korece bilmeniz gerekirdi!

Oyunda 5 ana karakter var. Jumin Han, Zen, 707, Jahee Kang ve Yoosung. Oyun boyunca bu karakterlerden birisini seçip ilişkinizi onun üzerine ilerletiyorsunuz ve seçtiklerinize bağlı olarak da sonu iyi, normal ve kötü bitebiliyor.

Bitirme şekline bağlı olarak birbirine bağlı diğer hikayeleri açabiliyorsunuz ve oyunun asıl konusu üzerine daha çok bilgi edinebiliyorsunuz.  Aşık olabileceğiniz karakterlerin hepsi erkek değil. Aralarında bir kadın da var, bu bence çok güzel düşünülmüş bir ayrıntı.

Uyuyakalırsanız…

Gerçek zamanlı bir oyun. Sohbet eğer gece 3’te ise ve uyuyorsanız kalkıp oynamak zorundasınız eğer oynamazsanız kum saatiyle sohbeti tekrarlatabilirsiniz ya da o sohbetten mahrum kalırsınız…

Kum saati kazanmak gerçekten oyun içerisinde zor. Daha önceden çeşitli hilelerle alınabiliyordu ama bunu fark eden geliştiriciler bütün önlemleri aldılar. Üzgünüm kızlar…

Oyunun bir eksisi Türkçe dil desteğinin olmaması. Anlamak için gerçekten iyi bir İngilizceye sahip olmanız gerekiyor. Yapımcılar ara ara etkinlik yaparak yeni güncellemeler getiriyor oyuna. Bunlardan bahsetmem spoiler olacağı için girmiyorum bile.

İnternette karakterlerin rotaları ve verilmesi gereken cevapları da bulabiliyorsunuz. Benim tavsiyem hilesiz oynamanız ve her karaktere özel sonu görmeniz. Araştırarak bulmanız süreci hızlandırsa da tadını kaçıracaktır.

Benim favori karakterim Jumin, her ne kadar oynayan herkes 707 diye haykırsa da Jumin’in yeri bir başka bence. Sizler de oynayınca karar verebilirsiniz.

Oyun genel olarak bu şekilde. Oyun Google Play Store ve Apple App Store’da mevcut ve ücretsiz. Dilerseniz aşağıdaki linklerden indirebilir ya da mağazaları ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda yapımcısı Cheritz’in online alışveriş sitesinden oyun içindeki karakterlerin ürünlerini alabilirsiniz de. Umarım doğru aşkı bulursunuz!

‎Mystic Messenger
‎Mystic Messenger
Developer: Cheritz Co., Ltd
Price: Free+
Mystic Messenger
Mystic Messenger
Developer: Cheritz Co., Ltd
Price: Free

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.