Popüler sosyal medya kuşu Twitter, kendi hatalarını kendi yakalar oldu. Twitter iOS kullanıcılarının konum bilgilerini paylaşan hatayı bulduklarını kendi ağzıyla açıkladı.

Twitter; iOS kullanıcılarının, akıllı cihazlarında birden fazla hesap kullandıysa ve bir hesapta kesin konum özelliğini kullanmayı seçtiyse, sahip olduğu aynı cihazda başka bir hesabı kullanırken konum verilerini yanlışlıkla toplamış olabilir.Twitter iOS Kullanıcılarının

Twitter iOS Kullanıcılarının Konum Bilgilerini Toplayan Hatayı Reklamverenlerle Paylaştığını Açıkladı

Pazartesi günü Twitter, tam olarak bir konum izleme özelliği açık olmasa bile iOS cihazlarda hesapların konum bilgilerini toplayan bir gizlilik hatası bulduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada, popüler ağ Twitter’ın da bu konum verilerini bir reklam ortağıyla paylaştığını belirtti.

Eğer iOS uygulamasında birden fazla Twitter hesabınız varsa ve kesin konum özelliğini etkinleştirdiyseniz hatadan siz de etkilenmiş olabilirsiniz. Twitter, özelliği bir hesapta aktif etmiş olsanız bile hata yüzünden o uygulamada oturum açmış diğer hesapların da etkilenmiş olabileceğini söyledi. Twitter iOS Kullanıcılarının

Twitter, yaptığı açıklamada “Bu sorunu çözdük ve bir daha yaşanmamasını sağlamak için çok çalışıyoruz” dedi. “Ayrıca, hatanın düzeltildiğini bildirmek için hesapları etkilenen kişilerle de iletişim kurduk.” diye de ekledi. Twitter, hatanın ne zamandan beri var olduğu ve bu sorundan kaç kişinin etkilendiği hakkında bir soruya yanıt vermedi.

Bu veriler, reklamverenlerin, insanların konumuna göre reklamlara ödeme yaptığı “gerçek zamanlı teklif” adı verilen bir işlem için gönderiliyor. Twitter, konum verilerini reklam ortaklarına gönderdikten sonra kaldırmayı amaçladığını ancak yapamadığını söyledi.

Sosyal ağ, ortaklarının bu verilere yalnızca kısa bir süre için sahip olduğunu söyledi. Twitter, o kısa sürenin ne kadar olduğu konusunda yorum yapmadı.

Twitter iOS Kullanıcılarının

Bu, Twitter’ın geçen yıldan beri açıkladığı dördüncü hata. Twitter Ocak ayında, Android kullanıcılarının korunan tweet’lerini 2014’ten bu yana açığa çıkarabilen bir hata olduğunu açıkladı. Eylül ayında Twitter, insanların mesajlarını, normalde almaması gereken geliştiricilere doğrudan bir mesaj olarak gönderdiğini açıkladı. Geçen Mayıs ayında da, 330 milyon kullanıcının şifrelerini düz metin içinde, dahili bir kayıt defterinde saklayan bir hata olduğu konusunda uyardı.

Twitter, pazartesi günkü açıklamasında, “Böyle bir durum gerçekleştiği için çok üzgünüz. Bize verdiğiniz güvenin farkındayız ve takdir ediyoruz ve bu güveni her gün kazanmaya kararlıyız.” dedi.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.