Haberleri kolay bir şekilde takip etmek ve son gelişmeler hakkında sıcağı sıcağına bilgi sahibi olmak için her gün yeni haber uygulamaları kullanıma sunuluyor. Tiyi Haber uygulaması da Şubat ayı itibariyle yayına giren bu haber uygulamalarından biri. Yazılımcı 3 arkadaşın bir araya gelerek hobi tadında başladıkları proje, bugün ciddi bir alternatif olarak uygulama marketlerinde karşımıza çıkıyor.

Haberler için Kaynak Seçme Olanağı

Tiyi Haber güncel haberleri, çok uzun metinler, sıkıcı galeriler ve çok fazla reklam içeren şekilde sunmak yerine, okuyucunun bunalmadan, kolay ve hızlı bir şekilde takip etmesini sağlayacak bir formatta sunmayı tercih ediyor.

Platform içinde kullanıcılara aktarılan haberler, farklı kaynaklardan alınıyor. Ayrıca kullanıcılara kendi kaynağını seçme imkanı da tanıyor. Bunun için de çok fazla kaynak opsiyonu sunuyor.

Ne Kadar Sürede Geliştirildi

Tiyi Haber yaklaşık olarak iki yıl gibi bir sürede geliştirildi. Gün içinde öne çıkan haberleri, Türkiye gündemindeki konuları ve bunlar hakkındaki yorumları takip etmek isteyenler için son derece başarılı bir alternatif olarak yerini sağlamlaştırıyor.

Uygulama, önce haberin kısa olarak özetini paylaşıyor ve sonraki adımda devamını okumak isteyen kullanıcıları, haber kaynağına yönlendiriyor. Uygulama, hem Android hem de iOS işletim sistemli telefonlarda kullanılabiliyor.

Tiyi Haber ile Yorumla ve Paylaş 

Uygulamanın öne çıkan özelliklerinin başında arama özelliği geliyor. Bu özellik sayesinde bir anahtar kelime seçip bunu arama alanına girdiğinizde, bu konu üzerine çıkan haberler, Tiyi Haber tarafından anında size ulaştırılıyor.

Haberleri 5 farklı kategoriye ayıran uygulama, son dakika, popüler, spor, ekonomi ve teknoloji alanında haberlere yer veriyor.

Uygulamanın bu olumlu özelliklerinin yanında geliştirilmesi gereken bazı yönleri de var. Örneğin tasarım açısından uygulamanın iyileştirilmesi gerektiği aşikar. Diğer haber uygulamalarıyla kıyaslandığında bu açıdan uygulamanın geriden geldiği görülüyor.

Ücretsiz olarak uygulama mağazalarında kullanıma sunulan uygulamaya, Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tiyi Haber - Yorumla ve Paylaş
Tiyi Haber - Yorumla ve Paylaş
Tiyi Haber - Yorumla ve Paylaş
Tiyi Haber - Yorumla ve Paylaş

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.