Pomelo Games’in yapımcılığını ve gelişimini üstlendiği Once Upon a Tower bir aksiyon oyunu. Oyunun isminin Türkçe çevirisi olmadığına bakmayın, Türkçe dil seçeneği bulunuyor. Oyun, Apple App Store’da 4.6, Google Play Store’da ise 4.7 gibi yüksek puanlara sahip. Bir milyondan fazla indirmeyle belli ki bilinen bir oyun.

Once Upon a Tower ile Polisten Kaçın

Oyunda bizi kurtarmaya gelen fakat bu görevi başaramamış bir kahramanın geride bıraktığı baltası ile oyuna başlıyoruz. Bizim görevimiz ise hayatta kalmak ve kuleden kurtulmak. Özellikle zamanında Flappy Bird ve AA gibi oyunlar oynamış oyuncular Once Upon a Tower’ı kesinlikle denemeli. Tabi ki kanser olmaya alışıksa ve sinirle telefonunu balkondan aşağıya atmayacaklarsa. Oyun her ne kadar kanser olsa da grafikleri ve oyun içi karakterlerin tatlışlığı ile oyun bizi içine çekiyor.

Önceki kahramanımızdan kalan balta ile kulenin zirvesinde oyuna başlıyoruz. Baltamız ile duvarları tek tek kırarak zemine kadar inip kuleden kaçmalıyız. Tabi ki bu iş duvar kırmak kadar kolay değil. Önümüzde türlüsünden engel çıkıyor. Eli sopalı yeşil domuzlar mı yok, tos tos yapan kırmızı domuzlar mı. Bizi kıçımızdan vuran dikenler ve canımızı yakan gene domuz kafası şeklinde ateş püskürten mekanizmalar da var. Hatta üstüne üstlük kaçmamızı en ama en çok istemeyen bir ejderha. Mübarek Khaeleesi’nin ejderi Drogon gibi.

Once Upon a Tower

Kazandığınız Puanlar ile Yeni Kahramanlar Edinin

Once Upon a Tower’ın grafiklerinin gayet iyi olduğundan bahsetmiştim. Kahramanlarımız da bir o kadar tatlı ki yeni karakterleri açmamak elde değil. Oyunun belki de en çok oynatan özelliği açabileceğimiz yeni kahramanların olması.

Once Upon a Tower’ın başındaki karakterimiz olan Kraliçe Ada’nın elinde her ne kadar balta olsa da bu her zaman böyle kalmıyor. Kilitlerini açtığımız kahramanlarımızın her birinin farklı farklı silahları bulunuyor. Mesela Kabile Kraliçesi Nzinga’da mızrak, Viking Kralı Sigrid’in ise çekici var. Açabileceğimiz karakterler arasında ise benim en çok dikkatimi çekenler şunlar oldu; Mumya Delilah, Samuray Noriko, Şövalye Helen ve Görünmez Sue. Görsellerde göreceğiniz gibi tüm karakterler ücretli değil arkadaşlar not olarak düşmek isterim.

Once Upon a Tower

Saruman’ın Orthanc Kulesi’nden kaçar gibi, Khaleesi’nin ejderleriyle boğuşur gibi, aksiyona doyamayacağınız oyunu oynamanızı öneriyorum, oynanışı ile ilgili bilgileri buradan alabilirsiniz. Dilerseniz Google Play Store veya Apple App Store sayfalarından ya da aşağıdaki linklerden de Once Upon a Tower’ı indirebilirsiniz.

‎Once Upon a Tower
‎Once Upon a Tower
Developer: Pomelo Games
Price: Free+
Once Upon a Tower
Once Upon a Tower
Developer: Pomelo Games
Price: Free