Son günlerde neredeyse herkesin anksiyete ve stresle baş ettiğini biliyoruz. Bugün sizlere editörün seçimi bir uygulama ile geldim. Pasifica, stres ve anksiyeteyle başa çıkmanıza yardımcı olan sağlık ve fitness uygulamalarından bir tanesi. pasifica

2017 yılında Apple App Store’un En İyiler listesine girmeyi başarmış uygulamayı yaklaşık 2 milyon kişi kullanıyor. Uygulamanın maalesef Türkçe dil desteği yok, bir tık İngilizce bilmek gerekiyor ama çok zor da değil.

Uygulamayı kullanmaya başlarken karşınıza ilk olarak “Nasılsın?” sorusu çıkıyor. Durumunuzu önünüzdeki çarktan belirleyerek hemen altındaki “Duygular” kısmına geçip o an nasıl hissediyorsanız onları yazıyorsunuz. Yorgun, kızgın, üzülmüş, stres olmuş… Nasıl hissediyorsanız bütün duygularınızı girmeye özen göstermelisiniz. Uygulama giriş yaptığınız sürece bunları sorup psikolojik durumunuzu takip ediyor çünkü.

Modunuza göre Tools kısmından Meditasyon, Sağlık ve Umut seçeneklerinden birisini seçebilir ya da tavsiye alabilirsiniz bu konuyla ilgili. Bu üç seçenekten birisini seçtiğinizde, örneğin Meditasyon’u; karşınıza nefes egzersizleri, huzur verici sesler, pozitif görseller, yürüyüş, sağlıklı beslenme gibi şeylere dair programlar çıkıyor.

Sağlık kısmında ise günlük uyku saatlerinizi düzenli olarak girebiliyorsunuz. Umut kısmına geçtiğinizde ise uygulama içerisinde kendi duvarınıza eklediğiniz gönderilerin bazılarını görme imkanınız var.

pasificaKeşfet menüsünde sizin gibi meditasyona, stresten kurtulmaya ihtiyacı olan ve uygulamayı kullanan insanların paylaşımlarını görüyorsunuz. Keşfet kısmına geçerken karşınıza çıkan bildirim kesin kurallar içeriyor bu arada.

Aynı zamanda uygulama haftalık bir Spotify listesi hazırlıyor, böylece duygu durumunuzu müziklerle de düzeltme imkanınız oluyor.

Diğer bir menü ise süreç. Uygulamada neleri yapmışsınız hepsini tarihle görebiliyorsunuz. Aynı menüde yetenekler kısmı var ve bu bölümden de hangi konularla kendinizi geliştirmişsiniz, hedeflerinize ne kadar ulaşmışsınız görebiliyorsunuz. Sağlığınız ne derecede ve mental olarak nasılsınız bunun takibini de yapabilirsiniz.

Pasifica İçi Dolu Bir Uygulama

Uygulama kendi içinde sizin için bir rehbere de sahip. İyi hissetmek, kontrolü sağlamak, özgüven geliştirmek gibi rehberleri var.

Pasifica dolu dolu bir uygulama, son özelliği ise sohbet. Belirli konularda sizin gibi sıkıntı çeken insanların yazdığı şeylere cevap verebilir, siz bir tane yazabilir ya da paylaşabilirsiniz.

Gerek müzikleri, gerek takibi, gerek önerileriyle uygulama stres olan insanlar için güzel bence. Ben sürekli stres olan bir insan değilim ama olunca da zor düzeliyorum. Böyle anlardan birisinde indirmiştim uygulamayı. Sizler için de faydalı olacağını düşünüyorum. Kullanırsanız yorumlara yazmayı unutmayın. Aşağıdaki linklerden indirebilir ya da sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sağlıklı kalın!

Sanvello: Anxiety & Depression
Sanvello: Anxiety & Depression
Price: To be announced

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.