Ebeveyn ve bebekler arasındaki uyku savaşını çoğunlukla kazanan; yorgunluktan bitap düşmüş, uyuklayan bir ebeveynin kucağında, adeta zafer coşkusuyla gözleri hala çakmak çakmak bakan bebek olur. Peki, size bu soruna çözüm olan Little Sleeper mobil uygulamasından bahsetsek?

Araştırmalardan elde edilen veriler ışığında, ebeveynlerin yüzde 60’tan fazlası bebeklerinin doğumundan sonraki ilk 24 ayda günlük sadece 3 saat civarı uyuyabiliyor. Uzun süreli yaşanan bu uykusuzluk sürecinin, aileye ve bireylere olumsuz etkilerinin olacağını öngörmek mümkün. Little Sleeper mobil uygulaması da işte tam da bu noktada devreye giriyor.

İşte, ebeveynlere inovatif bir çözüm sunma hedefiyle geliştirilen Little Sleeper uygulaması…

Uykusuzluk Nasıl Bir Mobil Uygulamaya Dönüşür?

Uygulama, uykusuz geceleri türlü denemelerle atlatmaya çalışan ve bu konuda gerçek ihtiyacın ne olduğunu keşfetmiş bir annenin ürünü.

YouTube’da anneler için açtığı kanalla tanınan Berna Akın Eriş, mobil uygulama konusunda birçok başarılı projesi bulunan Ümit Topaçan’ın desteğiyle, İş Bankası Workup Girişimcilik Programı kapsamında bu uygulamayı geliştirdi. Üstelik Little Sleeper uygulaması, Google Play mağazasında aldığı 4.5 puanla vadettiği çözüme ebeveynleri kolayca ulaştırmış görünüyor.

Little Sleeper ile Bebeklerin Uykusuz Gecelerine Son 3

Little Sleeper, Uyku Savaşlarına Son Veriyor

Bebeklerin bilgilerinin kaydedildiği Little Sleeper uygulaması, kişisel bir uyku asistanlığı hizmeti veriyor ve uyku sürecini bebeği ağlatmadan iyileştirmeyi amaçlıyor. Kişiselleştirilmiş tavsiyeler aracılığıyla, uygulama üzerinden bebeğin uyku döngüleri kolaylıkla takip edilebiliyor.

Bununla beraber, uygulama içinde bebek uykusu döngüleri için ebeveynlere yönelik “Ağlatmadan Uyku Eğitimi” metodolojisi çerçevesinde birçok tavsiyede bulunuyor. Kronometre bölümüyle uyku saatleri kaydedilerek, bebek için geçmişin gözlemlenebileceği ve geleceğin öngörülebileceği tam zamanlı bir uyku günlüğü oluşturulabiliyor.

Anne karnındaki gürültülü ortamdan, bebek odasının sessizliğine alışamayan bebekleri rahatlatan ve stresini azaltan beyaz gürültü(white noise) de, uygulamanın verimli bir uyku adına içinde bulundurduğu bir özellik.

Birbirinden benzersiz bebeklerin bulunduğunu ve her annenin ihtiyaçlarının farklılaştığını bilen uygulama geliştiricileri, geliştirme için önerilere her zaman açık olduğunu belirtiyor. Tamamen ücretsiz ve İngilizce olarak yayına alınan Little Sleeper, ebeveynlerin geri dönüşleri doğrultusunda düzenli olarak güncelleniyor.

Uykusuz geceleri, ebeveynler ve bebekler için tatlı bir rutine dönüştüren Little Sleeper uygulamasını Android için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.