Pokemon Go internet üzerinden oynanabilen, sanal gerçeklik eklenmiş bir Pokemon bulma oyunu. Daha önce bu kadar geliştirilmiş bir sanal gerçeklik oyunu olmadığı için bütün dikkatleri üzerinde topladı.

Pokemon GO, bilindiği üzere efsanevi Japon çizgi filmi olan Pokemon’un mobil bir oyuna dönüşmüş haliydi.

İlk çıktığı zamanlarda herkesin bağımlısı olduğu bir oyundan bahsediyoruz. Pokémon GO ilk çıktığında küçük, büyük, yaşlı, genç herkesin gözdesi idi. Her oyuncu, bir Pokémon bulma uğruna sokaklarda geziyor bilmediği yerlere kadar evinden uzaklaşabiliyordu.

Pokemon Go

Pokemon GO Nasıl Bir Oyun?

Son günlerde unutulan artık sınırlı sayıda kullanıcısı olan Pokémon GO için beklenen güncelleme geldi. Pokemon GO çıkmadan önceki tanıtım reklamlarını mutlaka hatırlarsanız, öyle bir reklamı yapılmıştı ki sanırsınız hayatımızdan bir parça olacaklar gibi bir algı yaratılmıştı.

Reklamları her izleyeni heyecanlandırıyordu. Fakat Pokémon GO çıktıktan sonra bunun PR çalışmasından ibaret olduğunu görünce herkes hayal kırıklığına uğramıştı fakat daha önce böyle bir teknoloji ile oyun oynanmadığı için yine de küçük büyük herkes oyunu indirip oynamaya başladı.

Pokemon GO Ar+ Modu Oyunda Neleri Değiştirecek?

Oyunun arttırılmış gerçeklik desteği reklamlarında göründüğü gibi değildi ve oyunu çok fazla yavaşlatıyordu. Hal böyle olunca birçok kullanıcı bu özelliğini devre dışı bırakarak oyunu oynamaya devam etti. Yani sanal gerçeklik özelliğimizi kullanarak oynayan kimse yoktu.

Bununla beraber iOS’a gelen +AR modu ile arttırılmış gerçeklik özelliğini anlam kazanmaya başladı. Bu özellik sanal gerçekliğin kullanılabilmesine destek oldu. Artık oyun esnasında Pokémon’a yavaş yavaş yaklaşırsanız yakalama ihtimaliniz artıyor eğer birden yaklaşacak olursanız ise Pokemon’u ürkütüp kaçırabiliyorsunuz. Bu eklenen özelliği ile oyunun sanal gerçeklik modu yükselmiş oldu kullanıcılarını daha mutlu etmeye başladı.

Pokemon Go

Hangi İşletim Sistemlerinde Güncelleme Olacak?

Her kesimden çokça beğenilen bu özellik ilk başta sadece iOS’ta vardı. Geçtiğimiz günlerde +AR modunun Android için de geldiği duyuruldu. Telefon işletim sistemi Android olanlar da bu habere oldukça sevinecek. Eğer sizde Pokémon GO +AR modu ile tekrar oynamak isterseniz kolaylıkla indirebilirsiniz. Bu gidişle Pokemon GO için daha farklı kullanıcılarını sevindirecek yeni güncellemeler gelecek gibi görünüyor.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.