Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte birçok ihtiyaca yönelik çeşit çeşit mobil uygulamalar ücretli ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaya başladı. Bu mobil uygulamalardan bir kısmı milyonlarca kullanıcı tarafından indirilip yaygın olarak kullanılıyor. Yaygın olarak kullanılan ve mobil uygulama dendiğinde akla ilk gelenlerden biri olan Snapchat, sunduğu güncel versiyonla gelen üç yeni özellikle birlikte bu alanda gündemin önemli uygulamaları arasında. Snapchat güncelleme 2017 yılında sosyal medya hayatınıza neler katıyor ayrıntılarıyla inceleyelim.

snapchat-en-yeni-ozellikleri-jpg

Kullanışlı

Yeni Snapchat güncellemesi ile gelen özelliklerden biri uygulama üzerinden arkadaşlarınıza site linki gönderebilmeniz.Snapchat’in bu özelliğine ekranın sağında sütun halinde sıralanmış araçlardan ataç ikonlu olanına tıklayarak erişebilirsiniz.Bu özellik, o anki ruh halinize sebep olan veya bahsettiğiniz içeriği mesajınızda paylaşabilme kolaylığını sağlaması açıdan kullanışlı.

snapchat-bilinmeyen-ozellikleri

Estetik

İkinci özellik ise çektiğiniz fotoğrafların fonunu(backdrop) sunulan grafikler ve desenlerle değiştirebilmeniz.Bu özellikle çektiğiniz fotoğrafta seçilen ögeler haricinde kalan kısmı, arka plan zemin grafikleriyle daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.Snapchat uygulamasında sağa dayalı sütun üzerindeki araçlardan makas ikonlu olana tıklayarak bu özelliği aktifleştirebilirsiniz.Nasıl kullanırım sorusunun cevabı ise ön planda kalmasını istediğiniz ögeleri seçtikten sonra arka planda olmasını istediğiniz grafiği veya deseni belirlemek.Ek olarak normal Snapchat filtreleri gibi her gün yeni arka plan serisinin uygulamaya eklenecek olacağını da belirtmeliyiz.

Komik

Yeni güncellemeyle gelen son özelliği daha çok mizahi yönüyle vurgulamak yersiz olmayacaktır çünkü bu özellikle robot veya bazı sevimli hayvanların seslerini filtre olarak kullanabiliyorsunuz. Ayrıca kullanacağınız ses efektleriyle mesajınızı sadece komik değil aynı zamanda dikkat çekici kılacak olmanız bu özelliği daha da sevdirecek noktalardan biri.

snapchat-2017-yili-yeni-ozellikler.jpg

Bu özelliği çektiğiniz video sonrasında ekranın sol alt kısmında beliren hoparlör ikonuna tıklayarak kullanabilirsiniz.

Sunulan yeni özellikler kullanıcıların uygulamaya olan ilgisini canlı tutmada kilit bir öneme sahip çünkü sürekli aynı özelliklerle kullanılan uygulamalar da her şey gibi heyecanını yitirecektir. Snapchat yeni güncelleme 2017 yılı için komik, estetik ve kullanışlılık noktalarına vurgu yaparak kullanıcılara istedikleri değişimi sunuyor. İlerleyen günlerde de Snapchat’in yeni özelliklerle gündeme geleceğine çoğu kullanıcı kesin gözüyle bakarken aynı zamanda da merakla bekliyor.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.