Hayatın içine günden güne sirayet eden mobil uygulamalar, sosyal medyaya olan büyük bir bağımlılığı da beraberinde getiriyor. Bazı uygulamaların hedef kitlesi daha çok kadınlardan oluşurken bazı uygulamalara ise daha çok erkekler ilgi gösteriyor. Yazımızda detaylarıyla anlatacağımız Pudra uygulaması ise “Türkiye’nin kız kıza sosyal ağı” sloganıyla dikkat çekiyor ve kadınların favori uygulamaları arasında gösteriliyor.

Uygulamanın içine dahil edilen alışveriş seçeneği, uygulamanın kadınlar arasında hızla yayılmasında ve cazip hale gelmesinde son derece etkili. Fakat uygulamayı diğer uygulamalardan farklı kılan, sadece kadınların alışveriş tutkusu değil tabii ki. Gelin, uygulamaya daha yakından bakarak bunun nedenlerini birlikte inceleyelim.

Pudra Uygulaması Neler Sunuyor?

Pudra uygulaması, cihaza indikten hemen sonra kullanıcının kayıt yapmasını istiyor. Platforma üye olabilmek için bu kayıt işlemin eksiksiz tamamlanması gerekiyor. Sonrasında uygulamanın tüm fonksiyonları kullanıcıya açılıyor.

Kayıt işlemi sırasında kullanıcıdan, isim ve telefon numarası isteniyor. Bildirilen telefon numarasına sistem tarafından bir onay kodu gönderiliyor ve kullanıcı, bu kodu girerek kayıt işlemini tamamlıyor.

Bundan sonraki aşama ise profil ayarlarını yapmak ve profili kişiselleştirmek oluyor. Bu adımda kullanıcı, sisteme bir profil fotoğrafı yüklüyor ve kendi için bir şifre belirliyor.

Üyelik Tamam, Ya Sonra?

Uygulamaya giriş yapıldığında kullanıcının önünde, uygulama içinde neler bulabileceği ile ilgili bilgiler ve farklı kanallar sıralanmaya başlıyor. Bu ekranlar arasında uygulama içerisinde kaba dil kullanımının engellenme sebebi olacağına dair yer alan uyarı ise oldukça dikkat çekici.

Birçok üyenin profili, fotoğrafları, yaptığı paylaşımlar uygulama içerisinde tek bir kategori altında toplanarak sunuluyor. Bu kategoriye “Dünyam” adı verilmiş. Üyeler hakkında birçok bilgi, bu kategoriden elde ediliyor.

Üyeler dilerlerse birbirlerinin fotoğraflarına ve paylaşımlarına yorum bırakabiliyor, fikir ve düşüncelerini saygı çerçevesi içerisinde belirtebiliyorlar. Aynı zamanda ürünler hakkındaki düşüncelerini de özgürce paylaşabiliyorlar.

Keşfet kısmında ise kullanıcı, takip etmediği birçok kişiyi ve paylaşımlarını kolaylıkla görebilme imkanı buluyor. Ayrıca dilerse bu fotoğraflara yorum yapma hakkına da sahip. Buna ek olarak kullanıcılar, paylaş butonu sayesinde fotoğraf, video veya yemek tarifi gibi gönderileri saniyeler içinde diğer kullanıcılara aktarabiliyor.

Uygulamanın birçok fonksiyonu, kadınları bir araya getirmek ve etkileşimde bulunmalarını sağlamak üzerine kurulu. Bu özelliklerden en önemlisi ise şüphesiz sohbet bölümü. Kullanıcılar, uygulama içinde farklı konular hakkında değişik insanlarla konuşmak istediklerinde sohbet bölümünü kullanabiliyorlar.

Uygulamanın kullanımı sırasında sorun yaşanması halinde kullanıcıların başvurabileceği bir “Destek” kanalı da bulunuyor. Uygulama içerisinde tüm duyurulara ulaşabilmek için ise “Zeynep” adlı kanalı takip etmek yeterli.

Kullanıcılara sunulan özel haklara gelecek olunur ise kullanıcılar istedikleri zaman profillerini gizleyebiliyorlar. Böylece profillerini dışarıya karşı kilitleyebiliyor ve sadece kendilerini takip eden kişilerin profillerine ulaşmasını sağlayabiliyorlar. Bu durumda diğer kullanıcılar, bu üyenin profilini görüntüleyemiyor.

Ayrıca üyeler, isterlerse ayarlar bölümünden profillerine ait tüm bilgileri diledikleri gibi değiştirebiliyorlar. Bu konuda bir sınır yok.

Pudra Uygulamasının Farkı Ne?

Pudra uygulamasının Instagram‘a olan benzerliği dikkatlerden kaçmıyor. Ancak uygulamayı, kadınlara özel bir Instagram gibi görmek daha doğru gibi. Ayrıca Pudra’da Instagram’daki “Direct Message” özelliği bulunmuyor. Bu da diğer bir fark.

Pudra, daha çok kadınların kadın kadına takılabilmesi ve keyifli paylaşımlar yapabilmeleri için oluşturulmuş bir ortam. Ayrıca uygulamanın diğer uygulamalardan çok önemli bir farkı var, o da alışveriş imkanı sunması.

Alışveriş derken öyle sıradan bir alışveriş özelliğinden bahsetmiyoruz. Pudra uygulaması içinde son derece hesaplı alışveriş yapma şansı bulunuyor. Öyle ki uygulama üzerinden %70’in üstünde indirim oranlarıyla ünlü markaların ürünlerine ulaşmak mümkün.

Ayrıca kadınlar, kendi ürünlerini de burada satışa sunarak sanal mağaza açabiliyorlar. Kullanılmayan birçok ürün böylelikle boşa gitmemiş oluyor. Ayrıca Pudra’nın yaptığı kampanyalar ile hediye çeki kazanma ihtimaliniz de var.

Pudra Uygulaması Sayesinde Kadınlar Güvenli Bir Sosyal Medya Alanında Toplanıyor

Şu anda Pudra adlı uygulamanın 500 binden fazla üyesi bulunuyor. Pudra’nın gelişme potansiyeline bakıldığında ise önünün son derece açık olduğu görülüyor. Üstelik bu platforma sadece telefon üzerinden değil, bilgisayar üzerinden de ulaşmak mümkün. Pudra’ya internet sitesi üzerinden ulaşmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Eğer siz de kadınlara ayrılan bu özel sosyal medya alanında bulunmak istiyorsanız, cihazınıza Pudra uygulamasını mutlaka indirmelisiniz. Uygulamayı iOS için buraya, Android için buraya tıklayarak veya aşağıdaki bağlantıları kullanarak ulaşabilirsiniz.

‎Pudra
‎Pudra
Developer: Pudra
Price: Free
Pudra
Pudra
Developer: Pudra
Price: Free

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.