Gün içerisinde hepimiz kafa dağıtmak için farklı yollar arıyoruz. Bulmaca çözmek bunlardan bir tanesi. Puzzledom, bu zamana kadar aklınıza gelebilecek bütün bulmaca oyunlarını bir arada sunuyor. 16 farklı bulmaca seçeneğiyle büyük bir etki yaratıyor. 250 ilâ 1400 arasında değişen farklı seviyesi var. Bir kez oynamaya başladınız mı canınız hiç sıkılmayacak.

Sade tasarımı ve renkli tarzı ile gerçekten göz dolduran oyunun birkaç farklı tema seçeneği var. Dilerseniz görünüşü bunlar arasında değiştirebilir ve seviye atladıkça kazandığınız coinlerle yeni temalar veya zor bölümler için ipuçları satın alabilirsiniz.

Oynanışı oldukça basit ve kontrolleri kolay, oyuncuyu yormuyor. Tek yapmanız gereken zihninizi biraz zorlayıp gittikçe karmaşıklaşan seviyeleri birbiri ardına tamamlamak. Benzer tarzdaki çoğu bulmaca oyununda olduğu gibi bir zaman ya da hamle kısıtlaması yok Puzzledom’da. Dilediğiniz kadar düşünüp deneme yapabiliyorsunuz.

puzzledom

Başlangıçta İki Temel Bulmaca Var

Oyun ilk başta iki farklı bulmacayla başlıyor. Bunlardan ilki “Connect”. Basit bir renk eşleştirme oyunu olarak görünüyor ama oyun tahtasında hiçbir karenin boş kalmaması gerekiyor. Yoksa bölümü geçemezsiniz. Ayrıca hiçbir eşleştirme çizgisi diğeriyle çakışamıyor. Yol bulması biraz zor görünse de bir kez mantığını çözdüğünüzde bitirmeden duramıyorsunuz.

Oyunun başlangıçta bize verdiği ikinci tür ise “Blocks”. Bildiğimiz Tetris’i andırıyor. Burada bize verilen parçalarla belirlenen şeklin içini tam olarak doldurmamız gerekiyor. Herhangi bir başlangıç noktası yok. Tamamen oyuncuya bırakılmış bir alan.

Bu iki kategorideki bulmacalarda kazandığınız tecrübe puanları kalan bölümlerin de kilidinin açılmasını sağlıyor. Ayrıca geçtiğiniz her seviye size belli oranda Coin kazandırıyor. Bu coinler ilerledikçe karşınıza çıkacak olan zorlu basamaklarda ipucu almak için çok kullanışlı oluyor.

puzzledom

Puzzledom ’da Coin Kazanmak

Bunun birkaç yolu var. İlki az önce söylediğim gibi seviye atlamak. İkincisi oyun içinde belirlenen görevleri tamamlamak. Burada oynadıkça kazanmanız için bir seçenek sunuyor size Puzzledom. Ayrıca benzer türdeki bütün oyunlarda olduğu gibi dilediğiniz kadar coin satın alabilirsiniz. Ama buna pek gerek kalmıyor. Çok zor bir durumda kalırsanız sponsor reklamlarını izleyerek, reklam başına 25 Coin kazanabilirsiniz.

Reklam demişken oyuna negatif puan getiren tek sorun bu. Geçtiğiniz her 5 seviyede bir 15 ilâ 30 saniye aralığında değişen bir reklam izletiyor size. Oynanışı nispeten hızlı olduğu için de bir noktadan sonra oyuncuyu sıkabiliyor. Bunun haricinde Türkçe dil desteği olmamasına rağmen bu keyif almanızı neredeyse hiç etkilemiyor. Ayrıca internet bağlantınız olmasa bile oynamaya devam edebiliyorsunuz.

Oyuna bir göz atmak isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanabilir veya yapımcısı Metajoy’un resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Puzzledom - puzzles all in one
Puzzledom - puzzles all in one
Developer: Metajoy
Price: Free
‎Puzzledom
‎Puzzledom
Developer: Metajoy
Price: Free+

PAYLAŞ
Öykü de yazar, anime de sever. Ama en çok nightcore dinler