Qualcomm ve Facebook, internetin daha hızlı olması için güçlerini birleştirmeye hazırlanıyor. İki dev şirket, Terragraph projesi için bir araya gelecek.

Qualcomm ve Facebook

Qualcomm ve Facebook Dev Projede Birlikte

İnternet hızı, sosyal medya kullanımını olumlu yönde etkileyen bir konu. Özellikle Facebook gibi pek çok görselin ve videonun bulunduğu bir platformda, hızlı bir internet de olmazsa olmazların başında geliyor.

Pek çok kullanıcı, internet hızı kötüyse sosyal medya kullanımından dahi vazgeçiyor. Durumun farkında olan dev şirketler, güçlerini birleştirerek bu sorunu kökten çözmeye karar verdi.

Qualcomm Technologies Inc. ve Facebook, kullanıcılara yüksek hızlı internet bağlantısı sağlamak için güçlerini birleştiriyor. Facebook’un Terragraph teknolojisi için bir araya gelen şirketler, fiber kablo ağı oluşturmak gibi ufak bir maliyetle, dünya çapında hızlı ve verimli internet bağlantısının önünü açmayı amaçlıyor.

Böylece kullanıcılar, yüksek hızlı internet kullanımına kavuşarak daha sorunsuz bir deneyim yaşayabilecekler. Peki projenin başlangıç tarihi ne zaman? Konuyla ilgili verilen tarih, şimdilik 2019 yılını işaret ediyor. Projeye 2019 yılında başlanacak, ancak bu hayal ne zaman gerçek olacak, henüz net değil.

Qualcomm ve Facebook

Açık Havada da Verimli İnternet Kullanımı

Dev şirketlerin bu projedeki en önemli amaçlarından biri de açık havada dahi verimli bir internet kullanımı sunabilmek. Ayrıca kalabalık ortamlarda internetin yavaşlaması, sık yaşanılan bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Kalabalık ortamların bağlantı sorunlarına yol açmaması için önemli adımlar atılacak. Bu sayede modern çağın hızını yavaşlatan tüm problemler tarihe karışacak.

Facebook Dev Adımlar Atıyor

Son dönemde veri skandalları ile gündeme gelen ancak tüm tartışmalara rağmen başarı grafiğini yükseltmeyi başaran Facebook, bu adımı ile gözünü yükseklere diktiğini gösteriyor.

Altyapıyı ilgilendiren ve teknoloji dünyasını farklı bir boyuta taşıyacak olan bu projenin hayata geçmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Proje hakkında daha detaylı bilgiye Qualcomm’un kendi blog yazısından ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.