Malumunuz Ramazan ayı geldi ve herkesin bir uygulamaya ihtiyacı var diye düşündüm, Diyanet İşleri’nin yaptığı bir tanesine denk geldim. Ramazan Rehberi uygulamasında Ramazan ayı ile ilgili bulmak istediğiniz her şey mevcut. Uygulamanın yorumlarına baktığımda ise Google Play Store kullanıcılarının memnun olduğunu ama Apple kullanıcılarınınsa pek memnun olmadığını gördüm. Bu durum puanlara da yansımış durumda. Google Play Store’da 4.4 ama Apple App Store’da ise 3.7 puana sahip.

ramazan rehberi

Ramazan Rehberi Her Türlü Konuda Bize Yardımcı Olacak

11 Ayın Sultanı Ramazan ayı bu sene yaza denk gelmiyor ve bu rahatlatıcı bir durum. En azından geçmiş 4-5 seneye nazaran çok da sıcak olmayan bir zaman diliminde oruç tutacağız. Öncelikle tüm İslam aleminin Ramazan ayını içten dileklerimle kutluyorum.

Uygulamaya girer girmez en başta yaşadığınız ülkeyi, şehri ve ilçeyi seçiyorsunuz. Girdiğiniz bilgilere göre uygulama size göre ayarlanıyor. Sahur ve iftar vakitleri bilgilere göre şekilleniyor. İmsakiye bilgileri de buna göre uygulamada size göre güncelleniyor.

Ramazan’da oruç tutarken en çok zorlandığımız durum belki de sahura kalkmak oluyor. Sabahın daha ilk ışık hüzmeleri penceremize dahi vurmadan kalkıyor ve orucumuz için niyet ediyoruz. Uygulamadaki hatırlatma kısmı, siz telefondan alarm kurmadan, bildirimleri açtığınız sürece şehrinize göre size hatırlatma zamanları ayarlıyor. Belki de Ramazan ayında bize en lazım olan şeyi uygulama barındırıyor.ramazan rehberi

Ramazan ile İlgili Bilgileri Artık Televizyon Programlarından Almanıza Gerek Yok

Ramazan ayı boyunca birçok kanal Ramazan ile ilgili programlar yapıyor. Ramazan’ın İslam Dünyası’ndaki öneminden, yerinden bahsediyor ve her türlü bilgiyi bizlere veriyorlar. Diyanet İşleri’nin uygulaması olan Ramazan Rehberi ise artık Ramazan ile ilgili bilgileri her zaman elimizin altında olan telefonumuzdan alabilmemiz için biçilmiş kaftan.

Uygulamada imsakiye ve hatırlatmaların dışında çok daha fazla bilgi yer alıyor. Ramazan’da televizyon programlarının verdiği her türlü bilgiye uygulama ile ulaşabiliyorsunuz. İslam alemi ve Ramazan ile ilgili özel sözler, sesli olarak dinleyebileceğiniz iftar duaları. Oruç ilmihali, Ramazan kavramlarının anlamları, Teravih ve Bayram namazı ile ilgili bilgileri edinebilirsiniz.

Ramazan ile ilgili ayetler ve hadisi şerifler, oruç, zekat ve fitre ile ilgili bilgiler, hutbe, vaaz ve Ramazan makalelerine de uygulama ile kolayca erişebiliyorsunuz.

İftar ve Sahur vakitleri sayacı da dahil olmak üzere Ramazan ayında her türlü yardımı Ramazan Rehberi’nden alabileceksiniz.

Ramazan Rehberi

Uygulamayı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. Herkese Hayırlı Ramazanlar.

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.