Teknoloji devri, insanlara çok büyük imkanları sunmaktadır. İnternetin de gücü ile birlikte artık dünyanın her köşesinden insanlar birbirleri ile anında ve anlık olarak temas kurabilmektedir. Bu imkanlar ile beraber artık yalnızlık sona eriyor ve kendisini yalnız hisseden, arkadaş çevresi edinmekte çekingen olan ve sevgili arayışı içerisinde olanlar arkadaş bulma uygulamaları sayesinde kısa süre içerisinde yeni insanlar ile tanışarak, hayallerini gerçekleştiriyorlar.

Eğer siz de bu tarz bir uygulama edinmek ve insanlarla tanışmak istiyorsanız en iyi çöpçatanlık uygulamaları ile hayalinizdeki diyaloğu kurabilirsiniz.

en-iyi-sevgili-bulma-uygulamalari

1-TİNDER

Bu alandaki en popüler aplikasyonlardan birisi olan Tinder, facebook ile bağlantılı olarak çalışmakta. Uygulamayı kullanmak üzere facebook hesabınız ile giriş yaptıktan sonra, facebook bu bilgiyi profilinizde yayınlamaz. Siz uygulama içerisinde cinsiyetinizi, tanışmak istediğiniz cinsiyet grubunu, yaşınızı, mesleğinizi, eğitim durumunuzu ve marşınızı belirledikten sonra kartları kaydırmaya başlarsınız. Kartlar, sizin ile benzer arayış içerisinde olan kişilerden meydana gelmektedir. Kartları sağa kaydırdığınızda kişiyi reddeder, sola kaydırdığınızda ise kabul ederseniz. Eğer siz bir kişiyi kabul ederseniz ve bu kişi de kendi destesinde sizi kabul ederse, eşleşme oluşur ve anında mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

en-guzel-arkadaslik-uygulamalari

2-CONNECTED2ME

Tinder’a benzer nitelikteki C2ME’de shuffle ve arama özelliği mevcuttur. Takibe aldığınız kişi sizi takip ettiğinde anında mesajlaşmaya başlayabilir, profilinizi düzenleyip ilgi çekici hale getirerek dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Uygulama içerisinde güvenlik faktörleri oldukça gelişmiştir. Dilediğiniz kişiyi sizi rahatsız etmesi veya taciz etmesi halinde engelleyebilir ve sizinle olan erişimini sona erdirebilirsiniz. Profilinizde arzu ettiğiniz şekilde bilgilerinizi sıralayabilir, gizlilik düzeyinizi kendi isteğinize göre şekillendirebilirsiniz.

en-cok-indirilen-arkadaslik-uygulamasi

3-HAPPN

Oldukça popüler olan bir tanışma uygulaması olan Happn’da size mesafe olarak yakın olan kişileri anında görebilir ve mesaj atarak onlarla iletişime geçebilirsiniz. Random tanışmalar için oldukça ideal bir uygulama. Uygulamada konum bildirimlerinin açık olması halinde size en yakın olan diğer bir Happn kullanıcısını aynı anda görüntüleyebilir ve mesaj atarak iletişime geçebilirsiniz. Sizinle iletişim kuran kişilerin profilini görüntüleyebilir, mesajlarına dilediğiniz gibi yanıt verebilir ve paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

4-HORNET

Bu uygulama ise gay ve biseksüel erkekler için oluşturulmuş bir tanışma platformudur. Yakın mesafedeki kişileri anında gösteren ve başka illerde gezinerek, bu bölgelerdeki insanlara mesaj atmanızı sağlayan Hornet ile eşcinsel arkadaşlıklara sahip olabilirsiniz. Uygulama içerisinde gizliliğinize önem veren birçok ayarlama mevcuttur. Profilinize açık bir fotoğraf koyarak yakınınızdaki herkes tarafından görüntülenebileceğiniz gibi, gizli fotoğraf yüklemesi de yapabilir, arzu ettiğiniz zaman kilidi kişilere özel olarak kaldırabilirsiniz. Uygulama içerisinde mesafenizin görüntülenmesini kapatabilirsiniz. Ayrıca Premium üyelik olarak gizlilik olanaklarınızı arttırabilir ve profilinize kimlerin baktığını görebilirsiniz.

5-SKOUT

Daha çok farklı ülkeler arasında diyalog kurmanızı sağlayan bir uygulama olan Skout ile seyahate çıkmadan önce yeni insanlarla tanışabilir, gittiğiniz ülkelerde bir buluşma programı hazırlayabilirsiniz.

Bu en iyi arkadaş bulma uygulaması alternatiflerinden birisini hemen edinin, hayalinizdeki ilişkiye yelken açın! Uygulama sayesinde yurt dışında yeni yerleri ve yeni insanları keşfederken, yeni sosyal çevreye ve samimi arkadaşlıklara da kavuşabilirsiniz.

Sıraladığımız bu uygulamalar hem Android hem de İOS işletim sisteminden kullanılabilen uygulamalardır. Uygulama mağazalarından her birini ücretsiz olarak edinebilmektesiniz. Uygulamaların içerikleri birbirinden farklılıklar taşımaktadır ve bu nedenle uygulamayı indirmeden ve kullanmadan önce kullanıcı yorumları ve uygulama içeriği hakkında detaylı bilgilere göz atmanız tavsiye edilir. Kişisel güvenliğiniz için bu tip uygulamalar içerisinde kişisel bilgilerinizi paylaşmamanız tavsiye edilir.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.