Bir randevu ve tanışma uygulaması olan The League, popüler çöpçatanlık uygulaması Tinder‘da yer alan kaydırarak seçim yapma özelliğini, kendi kullanıcılarına da sunarak büyük kolaylık sağlıyor. Uygulamaya gelen son güncelleme sayesinde ise kullanıcılar, artık daha da seçici davranabilecek.

Uygulamanın en büyük özelliği, kullanıcıların ilk karşılaşmada görecekleri fotoğrafları, otomatik olarak siyah-beyaz hale getirmesi. Siyah-beyaz fotoğrafların değerini bilen kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilen uygulama, kişileri daha iyi göstermek yerine fotoğrafları daha az detaylı hale getirerek seçiciliği artırmayı hedefliyor.

Kullanıcılarına ilk eşleşme fotoğraflarını monokrom biçiminde sunan uygulama, sıradan kamera uygulamalarındaki filtre seçeneklerinden farklı olarak, uygulamayı kullananlara sormadan ve onay almadan otomatik şekilde siyah-beyaz fotoğraf düzenlemesi yapıyor.

Bu düzenlemenin devre dışı bırakılması gibi bir seçeneğin bulunmadığı The League, diğer fotoğrafları kaydırmanıza izin vererek bunları renkli şekilde görüntüleme imkanı veriyor. Ayrıca siyah-beyaz olarak hazırlanmış ilk fotoğrafların orijinal renkli halleri, fotoğraf rulosunun en sonunda yer alıyor.

The League Ön Yargıları Kırıyor!

Çeşitli randevu uygulamalarında fotoğraflara hızlıca bakarak karşılaşılan kişiler hakkında hızlı bir yargıya varılması, doğal bir durum gibi görülebilir. Ancak The League uygulaması, bu düşünceyi kırmak istiyor.

The League’e göre; çok kısa bir bakış ardından olumlu veya olumsuz karar vermek yerine, mevcut fotoğrafa iyice bakmak daha isabetli eşleşmeler yaratabilir. Uygulama, bu düşüncesini kanıtlamak için bazı istatistikleri paylaştı.

Buna göre; kullanıcılar, ilk fotoğraflar üzerinde geçmişe oranla iki kat fazla zaman harcadılar. Üstelik bu veriye ek olarak, potansiyel randevuların miktarında yüzde 10’luk bir yükseliş gözlendi.

Uygulama, ilk olarak Kasım ayı itibariyle Amerika’nın 27 eyaletinde erişime açıldı ve kısa sürede ilgi çekerek yaygınlaştı. Şu an ise her iki uygulama mağazasında da kullanıma sunulmuş durumda.

Dün itibariyle iOS versiyonu güncellenen uygulamaya ulaşmak için iOS için buraya, Android için buraya tıklayabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak da uygulamayı inceleyebilirsiniz.

Bir zamanlar renkli fotoğrafların tercih sebebi olduğu dönemler sizce geride mi kaldı? Uygulamanın ilk fotoğrafın siyah-beyaz olmasının eşleşmeleri artırdığı iddiası hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.