Skype uygulaması para gönderme özelliği sizlerle. Gün geçmiyor ki yeni bir özellik tanıtılmasın. Skype uygulaması gün geçtikçe farklı özellikleriyle bizi şaşırtmaya devam ediyor. Başlarda Microsoft Skype uygulaması oldukça sade tutacağını, şatafat ve gereksiz özellikleri barındırmadan işlevsel bir şekilde sunacağını söylemişti, bu fikrini değiştirmiş olsa gerek ki Windows Skype uygulaması için para gönderme özelliğini de ekledi. Peki Skype uygulaması para gönderme özelliği nasıl kullanılacak? Ne işe yarayacak?

Skype Uygulaması

Skype uygulaması Para Gönderme Nedir ?

Öncelikle Microsoft Skype uygulaması aracılığıyla arkadaşlarınıza veya ailenize para göndermek istiyorsanız; bir adet Microsoft hesabı ve bir de PayPal hesabınızın olması gerekiyor.

Zaten PayPal hesabınız aktif olduğunda profilinizde para butonunun görünmesi lazım. O para simgesini gördüğünüzde hesabınızda paranız varsa istediğiniz kişiye istediğiniz kadar para gönderiminde bulunabilirsiniz.

Ancak ülkemizde Skype uygulaması para gönderme özelliğini kullanmanız biraz zor, çünkü ülkemizde PayPal faaliyetleri durduruldu. Sizin bu özelliği kullanabilmek için VPN aracılığıyla başka bir ülkeden alınmış PayPal hesabına ihtiyacınız olacak. Eğer illaki ben Skype üzerinden arkadaşlarıma yakınlarıma para göndermek istiyorum derseniz bu şekilde sizi biraz uğraştıracak. Gerçi günümüzde havale ve EFT işlemleri son derece hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Skype uygulaması para gönderme özelliği kullanılabilecek mi?

Skype Uygulaması

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, EFT ve havale işlemlerini bankamatik ya da internet bankacılığı aracılığıyla çok kısa bir sürede halledebiliyorsunuz. Para gönderme işlemini zaten başka yerden kolaylıkla yapabilirken, zoru seçip Skype uygulaması üzerinden para gönderme işlemi ile uğraşan olur mu bilmiyoruz. Fakat illaki yapacağım diyorsanız, Windows Insider programına kayıtlı olmanız ve Skype’ın 14.32.42.0 versiyonunu bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Bu özelliğin kısa zamanda Windows 10 için de geleceği ön görülüyor.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.