SkyView, Google Play Store’da 5 milyon kullanıcıya ulaşmış, alışılanın dışında ve eğitim kategorisinde bir uygulama. Gözle seçemediğimiz gezegen ve yıldızların konum, isim, size olan uzaklığı ve hangi galakside var olduğu gibi birçok bilgi içeriyor. Detaylarına birlikte göz atalım.

SkyView

SkyView Sizi Astronot Olmaktan Kurtarıyor

Evinizde kahvenizi içerken manzaranızdan sıkıldınız ve bir farklılık arıyorsunuz. Bu uygulama manzaranızı yıldız takımı ve galaksilerle yer değiştiriyor. Astronomi meraklıları için bulunmaz bir hint kumaşı olan, diğer insanlar içinse merak uyandırıcı hal alan bir mobil uygulama SkyView.

Üstelik her an ve her yerde bulunduğunuz konumda etrafınızdaki tüm gezegen, yıldız ve yıldız takımlarının görsellerine erişebiliyorsunuz. Bunun dışında spesifik olarak seçtiğiniz bir yıldızın lokasyon bilgisi, mitolojik anlamı, astrolojik olarak taşıdığı anlamı, o yıldızın hangi kısaltma ada sahip olduğunu, isminin anlamını, hangi takıma ait olduğunu ve ait olduğu takımın en parlak yıldızının bilgisi dahil olmak üzere oldukça detay bilgilere kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyor.

SkyView

Ayrıca gece moduyla birlikte kırmızı ve yeşil renkleriyle , siz etrafınızdaki galaksilerde olup biteni seyrederken görüşünüzü korumanızı sağlıyor.

Tüm bunların yanı sıra en güzel özelliklerinden bir tanesi ise wi-fi’a ihtiyaç olmadan çalışıyor olması. Bu özellik uygulamayı gittiğiniz bir kampta, bindiğiniz bir tekne ya da bir uçakta kullanabilmenize olanak tanıyor.

Ayrıca hoşunuza giden bir yıldız ya da bir takım yıldızını anında yakalayarak arkadaşlarınız ve istediğiniz herkesle paylaşmanız da mümkün

SkyView

Gündelik olarak boş zamanlarınızı oldukça verimli bir şekilde geçirmenize yardımcı olabilecek bir uygulama olan SkyView, zaman geçirirken hem astronomi hakkında birçok bilgi edinmenizi sağlıyor hem de içinde bulunduğunuz evreni tanımanızı kolaylaştırıyor.

Tüm bunların yanı sıra SkyView, sizi zamanda yolculuğa çıkıyor. Sizin için özel ve hatırı sayılan günlerde yıldızlar gezegenler hangi konumdaydı sorusuna cevap bulabilmek bence oldukça değerli bir bilgi. Bulunduğunuz andan öncesi veya sonrasını seçtiğinizde sizi o an gökyüzü ve yıldızların olduğu ya da olacağı haline götürüyor.

Denemenizi tavsiye ettiğim SkyView’i isterseniz Google Play Store veya Apple App Store’dan indirebileceğiniz gibi aşağıdaki linklerden de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

SkyView® Lite
SkyView® Lite
Developer: Terminal Eleven
Price: Free
‎SkyView®
‎SkyView®
Developer: Terminal Eleven LLC
Price: $2.99

PAYLAŞ
94 basım, bir nevi fotoğrafçı ve yazar. Her şeyden önemlisi hiçbir şeyist.