Milyonlarca kullanıcısı olan Snapchat dünya genelinde gücünü kaybetmeye başladı. Diğer uygulamaların atakları, özellikle WhatsApp, Instagram gibi devlerin sağladığı hikaye özelliği, Snapchat’in daha geri planda kalmasına neden oldu. Bu nedenle Snapchat uzun zamandır fark yaratmanın peşindeydi. Uygulamanın elinde kalan en önemli çalışma olan Snapchat Geofilter özelliği, artık Avrupa’daki kullanıcıların da erişimine açıldı. Bu özellik sayesinde Snapchat eski günlerini arıyor.

Bazı ülkelerde hala milyonlarca aktif kullanıcısı olan Snapchat Geofilter’ı, belirli bir ücret karşılığında hizmete sunuyor. Patentini aldığı için de Snapchat’ten başka hiçbir uygulama kullanıcılarına bunu sağlayamayacak.

Snapchat Geofilter ile Avrupa’da fark yaratmak istiyor

Amerika kıtasında bir süredir kullanılan kişiye özel Geofilter özelliği, an itibariyle Artık Avrupa’nın birçok ülkesinde de kullanılabiliyor. Snapchat Creative Studio ile herkes kendine ait bir Geofilter üretebiliyor. Kullanması çok kolay olan bu uygulama için Snapchat’i açıyorsunuz ve Bitmoji özelliğine basıyorsunuz. Sonrasında ayarlara yönlenen kullanıcı, kendine özel bir Geofilter yapabiliyor. Oluşturulan filtrelerin onaylanması birkaç dakika sürebileceği gibi 1 iş günü boyunca beklemek de gerekebiliyor.

Geofilter özelliğini kullanmak için kullanıcıların belirli rakamları gözden çıkarması gerekiyor. Tasarım kısmı bittiğinde uygulama içi satın almayla ödeme yapılıyor. Kullanıcılar bu sayede kendi yaratıcılıklarını ortaya koyup hiçbir yerde olmayan bir filtreyi kullanma şansına sahip oluyor.

Geofilter Ne Kadar?

Konum odaklı çalışan bu özelliğin Amerika kıtası için kullanım bedeli 5.99 dolar. Avrupa’da bu rakam biraz daha yukarıda belirlenmiş durumda, fiyat 6.99 euro’dan başlıyor. Bu rakamlar uygulamanın en alt rakamları. Geofilter fiyatları, kullanım süresine ve belirlenen coğrafi alana göre değişebiliyor. Danimarka’da 49 kron, Norveç’te ise 65 krona Snapchat Geofilter’ı ister birkaç saat ister birkaç gün boyunca aktif bırakabiliyorsunuz.

Snapchat bu çalışmasının özel günlerde daha fazla kullanılacağı düşüncesinde. Doğumgünü partileri, kutlamalar, okul mezuniyeti gibi organizasyonlar bu özelliği kullanmak için ideal ortamlar.

Avrupa’daki kullanıcıların Geofilter özelliğine göstereceği ilgi, zor zamanlar geçiren Snapchat için eski gücünü kazanmanın yolunu açabilir. Önümüzdeki aylarda şirketin bu hedefe ne kadar ulaştığını hep birlikte göreceğiz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.