Snapchat sese tepki veren lens ile dikkatleri üzerine çekti. Popüler sosyal medya uygulaması bu atılımı ile sese tepki veren ilk lensi de hayatımıza katmış oldu. Peki sese tepki veren lensler nasıl kullanılacak?

Snapchat Sese Tepki Veren Lens

Snapchat Sese Tepki Veren Lens ile Gündemde

Milyonlarca kullanıcısı olan Snapchat, yenilikçi çalışmaları ile dikkat çekmeye devam ediyor. Son olarak sese duyarlı lens geliştiren ve yeni lenslerin de yolda olduğunu kamuoyu ile paylaşan sosyal medya uygulaması, kullanıcılarını pozitif anlamda şaşırtmaya devam ediyor.

Peki, yeni lens nasıl özellikler barındırıyor? Snapchat’in sese tepki veren lensi, yüzünüzde sevimli bir hayvan maskesi var ediyor ve bu maske, duyduğu seslere göre değişiklik gösteriyor. Bu da son derece eğlenceli bir görüntünün oluşmasını sağlıyor.

Güzel bir diğer gelişme ise uygulamadaki sese duyarlı lens sayısının artırılacak olması. Böylece Snapchat, kullanıcıları için çok daha eğlenceli bir platform haline dönüşecek.

Snapchat Sese Tepki Veren Lens

Yeni Lensler ile Gelişen Kullanıcı Deneyimi

Snapchat, Lens Studio yazılımını geçtiğimiz Nisan ayında duyurmuştu. Bu da 2B ve 3B Artırılmış Gerçeklik (AR) destekli lensler üzerinde çalışılacağının ilk sinyali olarak yorumlanmıştı.

Yazılım sayesinde kullanıcılar kendi lenslerini oluşturabilecekti. Oluşturulan lensler, eğer Snapchat tarafından da kabul edilirse uygulamada yer alabiliyordu. Hatta oluşturduğunuz lenslerin başka kullanıcılar tarafından da denenmesi mümkündü.

Bu gelişme, Snapchat kullanıcılarını oldukça memnun etti. Böylece kendi lenslerini oluşturmaları ve arkadaşları ile paylaşmaları da mümkün hale geldi.

Artırılmış gerçeklik atılımının ardından sese duyarlı lenslerin de gündemde olması Snapchat’in kullanıcılarına daha fazla eğlence sunduğunun da kanıtı olarak değerlendirilebilir.

Böylece sese tepki veren bu lensleri kullanarak Snapchat’te farklı bir deneyim yaşayacak, takipçilerinizle yeni lenslerle oluşturduğunuz videoları paylaşabileceksiniz.

Snapchat’in sese tepki veren lens aracılığı ile çekilen eğlenceli videolarını ise önümüzdeki süreçte görmeye başlayacağız.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.