Spotify küfürlü şarkı filtresi geliştirerek ilginç bir yeniliğe imza attı. Popüler müzik akış servisi olan Spotify, henüz beta aşamasında olan küfürlü şarkı filtresi özelliğini kullanıcılarına sundu.

Spotify Küfürlü Şarkı Filtresi

Spotify Küfürlü Şarkı Filtresi Nasıl Çalışır?

Henüz beta aşamasında olan bu özellik, içinde küfür geçen şarkıları dinlemek istemeyenleri çok memnun edecek.

Milyonlarca kullanıcısı olan ve her geçen gün yeniliklere imza atan Spotify, bu özellik ile ne duymak istediğimize karar vermede daha etkin olmamızı sağlayacak.

Bilindiği gibi özellikle bazı tarz müziklerde küfürlü sözler duymak oldukça alışılagelmiş karşılanıyor.

Bununla birlikte küfürlü şarkılara maruz kalmak istemeyen ciddi bir kitle mevcut.

Söz konusu durumla mücadele etmek isteyen dijital müzik servisleri, çareyi küfürlü şarkı filtrelerinde buluyor.

Apple Music de benzer bir filtre uygulamasını yayına alarak kullanıcılarına sürpriz yapmıştı. Apple Music’in ardından Spotify da küfürlü şarkılar için kullanışlı bir önlem geliştirdi.

Özellik şimdilik yalnızca iPhone ve iPad cihazlarda kullanılabilecek. Filtreden ücretli üyeler faydalanacak. Ancak yeniden özelliğin henüz beta aşamasında olduğunu hatırlatalım.

Spotify Küfürlü Şarkı Filtresi

Küfürlü Şarkıları Listeye Dahil Etmeyecek

Peki filtre nasıl çalışacak? Aslında son derece basit. Artık filtreyi uyguladığınızda küfürlü şarkıları çalma listenize dahil edemeyeceksiniz.

Aynı şekilde şarkıyı çalmak istediğinizde, filtre buna izin vermeyecek.

Ancak burada özelliğe dair bir eleştiri gündeme geliyor. Çünkü özellik, cihaza erişen herkes tarafından değiştirilebiliyor.

Apple Music ise bu özelliği parola ile koruyor. Spotify’ın böyle bir koruma sunmaması ise eleştirilere neden oluyor. Özellik beta aşamasında olduğu için şimdilik bazı kullanıcılar tarafından test ediliyor.

Bu nedenle eksikliklerin gözlemlenip tamamlanması da beklenebilir. Apple Music gibi şifre koruması da getirilebilir. Önümüzdeki günlerde özelliğin son halini tüm ücretli üyeler test edebilecek.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.