Spotify Podcast projesiyle çevrim içi müzik platformu olarak hizmet veren yepyeni bir program üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Buna göre dijital ortamda geri besleme yöntemiyle yüklenen tüm ses ve video dosyalarının yani Podscast’lerin de abonelerine daha hızlı ulaşması adına yepyeni bir program üzerinde çalışıldığı Spotify resmi web sayfasına ait blog kısmından yapılan duyuruyla netlik kazandı.

Spotify Podcast

Spotify Podcast Programı Henüz Beta Aşamasında

Sözü edilen program henüz test sürümü yani beta sürümü aşamasında. Bütün kontrolleri tamamlandıktan sonra hem Podcast üreticileri daha etkin olabilecek hem de aboneleri ile Spotify aracılığıyla daha etkin bir şekilde irtibat kurabilecek. Bunun için çalışmalar bütün hızıyla sürdürülüyor.

Podscast 180 Milyon Spotify Abonesi ile Buluşacak

Spotify tarafından geliştirilme yolundaki bu program sayesinde 180 milyon üzerindeki abonesiyle Spotify üyelerine ve abonelerine de Podcast içeriklerinin tanıtımı olacak. Bu sayede Podcast üreticiler her bakımdan içeriklerini daha geniş kitlelere duyurabilme imkanı yakalamış olacak. Bu da her anlamda önemli bir konu olma özelliğiyle müzik dünyasında yepyeni bir şeklin oluşması adına önem taşıyor.

Spotify Podcast

Spotify Nasıl Bir Program Amaçlıyor?

Spotify aboneleri ve diğer yandan Podcast üreticileri ortak olarak bu soruyu yöneltmiş durumda. Geniş arşiviyle milyonlarca albümü rahatlıkla bulabilmenize olanak tanıyan Spotify her anlamda Podcast içeriklerinin ses dosyalarının paylaşılmasının Google ve Apple iş birliğine dayanarak ortak platformda gerçekleştirilmesini istiyor.

Bunun yanı sıra performanslar, dinleyiciye ait bilgiler, dinleyici konumları ve daha birçok özellikler de merak edilen konuların arasında gelmekte. Tümüyle ortada duran bu yaklaşımlar bakımından düşünüldüğü zaman her açıdan Spotify olarak sunulan tüm imkanların bir arada bulunduğunu kesin olarak dile getirmemiz gerekecek. Bu da önemli bir yaklaşım olması adına dikkat çekiyor.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.