THY mobil uygulama ile bilet satışlarını sürdürüyor. Son verilere göre şirket yalnızca mobil uygulama üzerinden iki milyona yakın bilet sattı.

THY mobil

THY Mobil Uygulama Çok Kullanılıyor

Mobil uygulamalar artık hayatın her alanında en büyük yardımcımız. Eskiden uçak bileti almak için kullandığımız en teknolojik yöntem telefonla rezervasyon yaptırmaktı. Ardından web sitesi üzerinden satın alma işlemlerini gerçekleştirmeye başladık.

Ancak artık mobil uygulama çağındayız. Özellikle masaüstü bilgisayar kullanım oranlarının ne kadar düştüğünü bile baktığımızda çağın mobile ne kadar yönelmiş olduğunu çok daha net görebiliriz.

Bu durum şirket politikalarını da oldukça etkiliyor. Türk Hava Yolları da kendi mobil uygulamasına sahip şirketler arasında yer alıyor. THY, yalnızca mobil uygulama üzerinden iki milyona yakın bilet satışı gerçekleştirdi ve bu rakam her geçen gün yükseliyor.

THY Son Verileri Açıkladı

THY’nin mobil uygulama üzerinden yaptığı satışı açıklaması son derece dikkat çekti. Açıklamayı yapan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, mobil uygulama kullanıcı sayısının üç buçuk milyonu aştığını duyurdu.

Twitter üzerinden açıklama yapan Ekşi, mobil uygulama üzerinden satılan bilet adedinin 2 milyon olduğunu belirtirken, check-in sayısının da 4 milyona yakın olduğunu duyurdu.

Ekşi açıklamalarında mobil uygulama kullanılarak sıra bekleme derdinden de kurtulabileceğinizin altını çizdi.

THY mobil

 

Şirketler Mobil Uygulamaya Yöneliyor

Hem kullanım kolaylığı, hem de pratik olması nedeni ile şirketler mobil uygulama geliştirmeye yöneliyor. Özellikle satış ve rezervasyon gibi seçenekler için tercih edilen mobil uygulamalar kullanıcıların da hızla karar verip işlem yapmasında etkili oluyor.

Yalnızca THY’nin değil pek çok yerli ve yabancı firmanın mobil uygulaması bulunuyor. Pratik ve en hızlı şekilde uçak bileti almak için siz de hava yolu şirketlerinin mobil uygulamalarını cep telefonunuza indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.