Instagram kullanıcıları hoş anlarını veya unutamayacakları güzellikleri arkadaşları ile paylaşırken, bir yandan da bu paylaşımların ne kadar çok beğeni topladığını bilmek isterler. İnsanların çoğu, içten içte en çok beğenilen, en çok aranılan, en çok sözü edilen kişi olmayı ister. Top Nine uygulaması geliştiricileri de işte böyle bir düşünceden yola çıkmışlar ve bu işi oldukça basite indirgemişler.

Instagram kullanıcıları, artık tek bir dokunuş ile 2017 yılı boyunca hangi paylaşımlarının en fazla ilgi topladığını ve beğeni aldığını görebilecekler. Bunun için yapılması gereken Top Nine uygulamasını indirmek ve Instagram kullanıcı adını girmek.

Eğer hesap profili kapalı ise bu uygulamayı kullanarak Instagram hesabına giriş yapmak mümkün. Uygulamaya giriş yapıldığı zaman Top Nine uygulaması, paylaşımlar ile ilgili birkaç istatistiksel bilgi veriyor ve en fazla beğeni alan fotoğraflardan bir kolaj oluşturuyor.

Neden Top Nine Uygulaması?

Aslında çok basit bir uygulama olmasına rağmen, geçtiğimiz yıllarda da Top Nine uygulaması büyük ilgi görmüş ve çok tutulmuştu. Uygulamanın temel fonksiyonunu olan o yıl içindeki Instagram fotoğraflarını taramak ve bunların arasında en çok beğeni alan dokuz fotoğrafı belirlemek, birçok insan için önemli olabilir. Size sunulan kolaja bakarak ne tür fotoğrafların insanlar tarafından beğenildiği hakkında pratik bir şekilde fikir edinebilirsiniz. Dilerseniz paylaşımlarınızı buna göre şekillendirebilir ve popülerliğinizi artırabilirsiniz.

Top Nine uygulamasının geçtiğimiz yıllarda da benzer şekilleri çıkmıştı. Ama bu defa son sürümde kolajlar, dikey olarak biçimlendiriliyor. 2017 yılının bitmek üzere olduğu bugünlerde böyle bir kolaj hazırlamak ve üzerine bir hikaye ekleyerek yeniden paylaşmak hoş olabilir.

Tek Tuşla Çıktı Siparişi Verilebiliyor

Bu yılki Top Nine sürümünde ayrıca istenilen fotoğraflar için çıktı siparişi de verilebiliyor. Bu çıktıları, fotoğraf kağıdına almak mümkün olduğu gibi, bir kupa, yastık veya bir çanta, hatta mobil telefon kılıfı üzerine de bastırmak mümkün. Ancak ülkemizdeki uygulamada bu tür siparişler ile ilgili tam bir bilgi yok.

Top Nine uygulamasını internetten indirmek mümkün. Başlangıçta sadece iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen uygulamanın, şimdi Android versiyonu da yayında. Uygulamayı iOS için buraya, Android için buraya tıklayarak veya aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

‎Top Nine for Instagram 2023
‎Top Nine for Instagram 2023
Developer: Beta Labs
Price: Free+