Yaşadığımız stresleri azaltmak adına Smiling Mind gibi meditasyon uygulamalarını paylaşmaya devam ediyoruz. Google Play Store’da Meditasyon – Uyku, nefes, farkındalık adıyla editörün seçimi olan Meditasyon uygulaması, zihninizi kontrol etmenizi, daha mutlu ve huzurlu bir insan olabilmenizi sağlıyor.

Meditasyon uygulaması rahat uyku, az endişe ve stres yönetimi vadediyor. Kendinizi tanımanızı ve dikkatinizi toplamanızı sağlayan bu uygulama aynı zamanda duygularınızı nasıl kontrol etmeniz gerektiğini de öğretiyor.

Uygulamayı, yeni kayıt oluşturarak ya da Facebook hesabınızı bağlayarak kullanabilirsiniz. İlk 10 meditasyonu ücretsiz veriyor uygulama. 10 meditasyon bittikten sonraki hafta da ücretsiz kullanıyorsunuz. Daha sonra Premium üyelikle aylık 11,99 TL gibi bir fiyata kullanıma devam edebilirsiniz.

İsteyenler, paketi daha uzun süre kullanmak amacıyla 1 yıllık olarak 89,99 TL’ye kayıt yaptırabilir. Eğer ömür boyu üyelik yaptırmak isterseniz, bunun için ödeyeceğiniz tutar 199,99 TL civarlarında.

Meditasyon’da Premium Üyelik Neler Kazandırır?

Premium üyeliklerde daha fazla avantaj elde edersiniz her zaman. Girişi yapmanızın ardından başlayacağınız ilk meditasyon 5 dakika sürüyor.

Premium üyelikle daha sonra dinleyebilmek için çevrim dışı kullanabiliyorsunuz. Bunun için de sağ üst köşedeki “indir”e tıklamanız yeterli. Ancak ilk etapta hemen başlamak istemezseniz, ‘daha sonra yapacağım’ yazısına tıklayarak diğer menüye geçebilirsiniz.

Yine Premium sayesinde beğendiğiniz meditasyonları kalpleyerek listeleyebiliyorsunuz.

Hangi Özellikleri Kullanabilirim?

Ana sayfa üzerinde bulunan devam et butonu sayesinde daha önce dinlediğiniz ve yarım bıraktığınız meditasyonlara devam edebilirsiniz. Premium üyelik sayesinde favorilerinizi belirlemişseniz, bu durumda kategorilerde buna yönelik kolay erişime de hemen ulaşabilirsiniz.

Bunun dışında “Şu ana özel” seçeneğinden ya da diğer kullanıcıların da tercih ettiği “en çok dinlenenler” butonundan daha farklı ve özel olan seçeneklere göz atabilirsiniz. Hatta bulunduğunuz ana kadar toplamda kaç kişinin bu uygulamadan faydalandığını ve meditasyon yapmakta olduklarını da görebilirsiniz.

Duygularınızı yönetmeye, sağlığınıza odaklanmaya veya performansınızı artırmaya yönelik özellikleri olan Meditasyon uygulamasıyla, nefesinizi kontrol etmenin yöntemlerini görebilecek ve uykuya hazırlanırken hiç zorlanmayacağınızın da farkına varacaksınız.

“Hemen Başla” Deniz Bağan isimli International Yoga Allience üyesinin seslendirmesiyle sakinleştiren ve konsantrasyonunuzu toplayacağınız bölümlerden birisi. Özel bir stüdyoda hazırlanan bu arka plan sesleri sayesinde sizler de oldukça rahatlayabilirsiniz.

Dilediğiniz müziği seçebilirken, sayaç sayesinde meditasyonunuzun ne kadar süreceğini de belirleyebilirsiniz. Tek başınıza veya bir uzman eşliğinde gerçekleştireceğiniz bu uygulamaları kişisel bilgilerinizi düzenledikten sonra, dilediğiniz zaman kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Hemen siz de iOS cihazlarınız için uygulamayı buradan, Android cihazlarınız için buradan indirebilirsiniz. Huzurlu ve mutlu günler!

Meditopia: Meditasyon, Uyku
Meditopia: Meditasyon, Uyku
Developer: Meditopia
Price: Free

PAYLAŞ
Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir, teknik incelemeler, mobil oyunlar ve mobil trendler üzerine yazmayı seven bir ui/ux tasarımcısı.