Twitter 2018 Dünya Kupası‘na özel içerikler sunarak futbolsever kullanıcılarının kalplerini fethediyor. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, yeni özelliği sayesinde Dünya Kupası heyecanını en coşkulu şekilde yansıtacak.

Twitter 2018 Dünya Kupası'na Özel İçerikler

Twitter 2018 Dünya Kupası’na Özel İçerikler ile Karşımızda

Twitter, her zaman gündemi en sıkı takip eden sosyal medya platformlarından biri oldu. Üstelik çoğu zaman da en etkin haber kaynağı olarak görüldü. Belki de bu gücünü, Dünya Kupası’nda aktif olarak kullanmayı hedeflemiş olacak ki futbolseverleri ilgilendiren bir gelişmeyi duyurdu.

Buna göre Twitter 2018 Dünya Kupası sürecinde kullanıcıların gördüğü içerikleri kişiselleştirecek. Bu sayede zaman çizelgelerinin üst kısmında, kişiselleştirilmiş önemli haber bildirimleri ve Dünya Kupası maçları ile ilgili videolar yayınlanacak.

Twitter 2018 Dünya Kupası'na Özel İçerikler

Dünya Kupası Heyecanı Twitter’da

Özelliğin en büyük avantajı ise artık hashtag takip etmeye gerek kalmayacak olması. Böylece uygulama, gündem konusu ile ilgili bilgi alabileceğiniz kullanıcıları takip etme ve arama zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Üstelik öne çıkan haberleri de kaçırmanızı engelliyor.

Uygulamaya konulan bu özellik, eğer başarılı olursa kalıcı hale gelecek ve bu sayede de Twitter, gerçek anlamda güçlü bir haber kaynağı halini alacak. Üstelik son özellik ile kullanıcılarına gönderilen son dakika haberleri de özelleştirilebilecek. Burada kişiselleştirmenin ana prensibi, elbette sizin hangi konularda haber almak istediğiniz olacak.

Konuyla ilgili bilgilendirme, Twitter’ın Ürün Başkan Yardımcısı Keith Coleman’dan geldi. Coleman yaptığı açıklamada,  “Bu yenilik, Twitter’ın kullanımını daha kolay hale getirmek ve neler olduğunu görebilmek için yaptığımız uzun vadeli bir stratejidir.” dedi.

Merak edilen konuların başında da bu dikkat çeken özelliğin ne zaman kullanıcı ile buluşacağı sorusu geliyor. Aslında özellik, Dünya Kupası’nın başlangıcı ile birlikte aktif hale geldi; ancak elbette tüm kullanıcıların görmesi biraz daha zaman alacak. Özelliğin kalıcı olması halinde Twitter kullanımının da ciddi oranda yükseleceği tahmin ediliyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.