Artık hekimlerinde bir mobil uygulaması var. Özel olarak geliştirilen HippocrApp ile hekimler de bilgi ve tecrübelerini birbirleriyle hızlıca paylaşabilecek.

Sağlık alanında ‘iletişim’ denilince genellikle akıllara hasta ile hekim arasındaki iletişim gelir. Fakat hekim ile hekim arasındaki ilişkinin de ne kadar önemli, dolayısıyla gerekli olduğu gözden kaçar.

Hastanın tedavisinde kilit rol oynayabilecek öneme sahip bu iletişimde hız ve bilgilerin doğru iletilmesi gerekir. Bu süreçte kaybedilecek zaman yoktur ve hata kabul etmez.

Hekimlerin özellikle karar veremediği vakalarda, teşhis ya da tedavide zorlanılan durumlarda kendi meslektaşlarına danışmalarının, fikir alışverişinin olağan olduğunu belirten Genel Cerrah Opr. Dr. Fahri Yılmaz uygulama sayesinde hekimlerin bilgiye ve tecrübeye ulaşmalarını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Hekimler farklı branşlar altında, vakalarını yazı, fotoğraf ya da video kullanarak diğer meslektaşlarına sunarak, yardım ve görüş alabiliyor.

HippocrApp Dünyada Benzeri Olmayan Bir Uygulama

Genel Cerrah Opr. Dr. Fahri Yılmaz, hekimler arasında konsültasyon ve iletişimi sağlamak amacıyla iOS, Web ve Android ortamlarında geliştirdikleri, tıp ve diş hekimlerinin tıbbi paylaşım, iletişim ve dayanışma konusundaki beklentilerini karşılamasını umdukları HippocrApp mobil uygulaması hakkında bilgi verdi.

Hippocrates’in “Primum Non Nocere” felsefesini düstur edinerek yola çıktığımız ve hastaların mahremiyetine son derece dikkat ederek sunduğumuz vaka paylaşım fonksiyonu ile yakında eklenecek olan canlı yayın özelliği sayesinde, uygulamamızın dünyada benzeri olmayan bir ürün olacağını düşünüyoruz.

KOSGEB desteği almış olan HippocrApp; Kocaeli Üniversitesi Teknopark kampüsündeki etkin bir ekibin gece gündüz yoğun çalışması ve çabasının ürünü. Projenin fikir kaynağı ve yöneticisi bir genel cerrahi uzmanı olmakla birlikte, uygulamanın geliştirme aşamasında her branştan yüzden fazla hekimin görüşleri dikkate alındı.

hippocrapp

HippocrApp uygulaması, yalnızca hekim olduğu uzmanlarımız tarafından kontrol edilerek doğrulanmış olan kullanıcılara açık olacak. Türkiye ve dünyadaki bütün sağlık kurumlarında, sohbet ortamlarında kısıtlı zaman ve yetersiz verilerle yapılan ayaküstü çözümlerin yerini alacak ve verileri doğru şekilde girilmiş olan hasta dosyaları, aynı branş hekimleri tarafından hem izlenebilecek, hem de yorumlarla destek verilebilecek.

Başlangıçta Türkiye’de ve iOS ortamında kullanıma sunduğumuz HippocrApp uygulamasının isim ve işlevi bakımından tüm dünya hekimlerinin ilgisini çekeceğini, dünyada en çok kullanılan yenilikçi sağlık uygulamalarından biri olacağına inanıyoruz. HippocrApp’ın tıp bilimi, tıp camiası ve insan sağlığı adına katkı sağlamasını diliyoruz.”

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.