Twitter Lite Türkiye’de kullanılmaya başlandı! Twitter’ın akıllı telefonunuzda çok yer kapladığını düşünenlerdenseniz bu habere çok sevineceksiniz 🙂

Twitter Lite Türkiye’de

Twitter Lite Türkiye’de Kullanıma Hazır

Twitter, tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında geliyor. Popüler uygulama bir süre önce Lite akımına kapıldı ve daha az yer kaplayan versiyonunu kullanıcısına sundu. Üstelik Twitter Lite çok daha az internet tüketmesi ile de önemli bir ayrıcalık sunuyor.

Twitter’ın Lite versiyonunu sunması ise akıllara bu uygulamanınülkemizde ne zaman kullanıma hazır hale geleceği sorularını getirdi. Bir süredir merakla beklenen süreç sonuçlandı ve müjdeli haber nihayet geldi. Artık ülkemizde de Twitter Lite kullanılabilecek.

Twitter Lite Türkiye’de

Tasarruflu Twitter Dönemi

Eğer telefonunuz düşük sürümlü ise ve Twitter severler arasında yer alıyorsanız bu uygulama sizi de oldukça memnun edecek. Daha az yer kapladığı için düşük sürümlü cihazlarda bile rahatça çalışabilen Twitter Lite veri tasarrufu yaptığı için de tercih edilebilir.

Veri tasarrufu sayesinde görseller ve videolar yalnızca üzerine tıkladığınızda görüntüleniyor. Bu da Twitter Lite’in en kullanışlı özelliklerinden biri. Ancak dilerseniz bu özelliği devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Bunun dışında bir hashtag altında bulunan tweetleri, çevrimdışıyken de görüntülemek isterseniz bunları kaydetme şansına sahipsiniz. Ayrıca gece modu ve bildirimlerle alakalı özellikler de uygulamanın orijinalini aratmayacak niteliklere sahip.

Geç Olsun, Güç Olmasın!

Aslında Twitter Lite, geçen sene tanıtılmış ve sınırlı sayıda ülkede de kullanıma sunulmuştu. En sonunda diğer ülkelerde de kullanıma sunulmasına karar verildi. Türkiye’nin de dahil olduğu 21 ülkede artık daha az yer kaplayan ve internetten daha az yiyen Twitter aktif hale geldi.

Twitter Lite, şimdilik Google Play Store’da kullanıcısına sunuldu. Yalnızca 3MB büyüklüğündeki uygulamayı indirmek isterseniz bu linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Uygulamanın iOS tabanlı cihazlar için gelip gelmeyeceği ise henüz netlik kazanmadı; ancak kısa süre içinde konuyla ilgili gelişmelerin olabileceğine kesin gözüyle bakıyor.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.