Yer imleri, farklı mobil uygulamalarda karşımıza çıkan ve kullanıcıya pratiklik sunan bir özellik. Twitter da bunun farkında olmalı ki bu özelliği, Android sürümünde test ediyor. Twitter yer imleri özelliğini aktive ederse kullanıcılar, beğendikleri tweetleri daha sonra okumak üzere kolayca kaydedebilecekler.

Yer İmleri Özelliği Neden Önemli?

Bu özelliğin ne işe yarayacağını merak edenler, aslında özelliğin isminden işlevini hemen tahmin edebilirler. Şu an Twitter kullanıcıları, bir tweeti daha sonra okumak üzere saklamak istediğinde, ya bu tweetin beğenilmesi ya da “direct message” ile gönderilmesi gerekiyor.

İşte yer imleri özelliği, kullanıcıları yukarıda anlattığımız bu hantal yöntemlerden kurtarıyor. Kullanıcılar, yer imlerini kullanarak diledikleri tweetleri zahmetsizce saklayabilecekler.

Twitter

Twitter, bu açıklamayı geçtiğimiz yıl da yapmıştı ve tweetlerin, daha sonra okunmak üzere kaydedileceğine ilişkin bazı detayları aktarmıştı. Bu özelliğin sunulmasına yönelik planlamaların yapılmasının ardından, nihayet test sürecine girdiğini görmek, kullanıcılar açısından sevindirici.

Twitter

Twitter Yer İmleri Ne Zaman Gelecek?

Kullanıcıların beklediği bu önemli özellik ile ilgili halen bazı soru işaretleri bulunuyor. Çünkü özelliğin tam anlamıyla nasıl kullanılacağına dair herhangi bir detay bulunmuyor.

Örneğin, bir tweetin ne kadar süre saklı kalacağına yönelik net bir cevap yok. Buna ek olarak, tweeti atan kişinin tweeti silmesi halinde, yer imlerinde saklanan kopyanın ne olacağı belli değil.

Özellik, henüz test sürecinde olduğu için konunun bilinmeyen birçok yönü bulunuyor. Ancak özelliğin Android platformda beta sürecine girdiğinin görülmesi, yer imlerinin yakın bir tarihte herkes tarafından kullanılabileceğini düşündürüyor.

Bu konudaki gelişmeleri ve en güncel bilgileri, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Sizce Twitter’ın yer imleri özelliği, kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak? Sizce yer imleri, gerçekten kritik bir özellik mi? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir, teknik incelemeler, mobil oyunlar ve mobil trendler üzerine yazmayı seven bir ui/ux tasarımcısı.