Lansmanı yeni yapılan Pixel 2 telefonlarda kullanılan kamera uygulamasının, eski model Google telefonlara kurulabileceği ve bu yeni uygulamanın tüm özelliklerinden yararlanılabileceği yakın zamanda duyurulmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise bu kamera uygulamasının yeni bir versiyonu yayınlandı. Bu versiyonda Pixel 2’nin fotoğraf kalitesinin arkasındaki büyük güç plan olan “Google Lens” yazılımı da yer alıyor. Google Lens ile artık siz de Android telefonunuzda yapay zeka deneyimini yaşayabilirsiniz.

Google-Camera-App

Google Lens ile Gerçek Fotoğraf Gücü

Hatırlarsanız daha önce bir grup geliştirici, Pixel 2 ve Pixel 2XL model telefonlarda bulunan kamera uygulamasını, eski model Google telefonlarda kullanmayı başarmıştı. Geliştirici grubu, bunu oluşturdukları APK dosyası ile gerçekleştirmişti. Daha sonra Google, yeni kamera uygulamasını, bütün Android Oreo kullanıcılarına açmaya ve indirilebilir bir uygulama haline getirmeye karar verdi.

Pixel 2 modellerinde bulunan kamera uygulaması, Google tarafından üretilen yazılım geliştirme kiti ile birlikte yayınlandı. Yeni kamera uygulaması, Google Lens sayesinde üstün özelliklere kavuşuyor. Kullanıcılar, Google Lens ile artık gerçek fotoğraf gücünün keyfini çıkarabilirler.

Şimdi Nexus 5X, Nexus 5P, Pixel XL ve Pixel model akıllı telefon kullanıcıları, eğer Oreo güncellemesini yaparlarsa, Google Pixel 2’nin muhteşem kamera özelliklerine yakın özellikleri hemen kullanma şansına sahip oluyorlar.

Google geliştirme çalışmalarına hala devam ediyor. Yakın zamanda geliştirme süreci tamamlanırsa, Google Pixel 2’nin bu kamera uygulaması, büyük bir ihtimalle bütün Android Oreo işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için de yaygınlaşacak. Belki bu süreç içinde, bu uygulamanın bütün Android Oreo işletim sistemine sahip akıllı telefonlara uygun bir Beta sürümü çıkmış olur.

Bugün için, yukarıda sayılan Google modellerinden birine sahip kullanıcılar, bu yeni kamera uygulamasını aşağıda verilen link üzerinden indirebilir ve Google Lens’in güçlü kamera özelliklerinden yararlanmaya başlayabilirler.