En çok tercih edilen sosyal ağlardan birisi olan Twitter uygulamasındaki karakter limiti 140’tan 280’e çıkarılıyor. Bu yönde yapılacak olan genişletmeyle ilgili duyuruyu yapan şirketin, bir de test yapmak amacıyla 280 karakterlik bir mesajı paylaştığı görüldü.

Açıklamada Japonca, Çince ve Korece’nin bu yenilikten muaf tutulacağı da belirtildi. Çünkü tek karakterle pek çok anlamın aktarılabildiği diller arasında yer alıyor. Bundan daha ziyade Latin alfabesinin ya da İngilizce’nin kullanıldığı ve ifade eksikliğinin yaşandığı dillerde 280 karakterin geçerli olacağı aktarıldı.

Twitter nasıl bir açıklama yaptı?

“Tweet’leriniz 140 karaktere sığmıyor mu? Küçük bir grupla 280’e çıkarmak için çalışıyoruz. Siz de olacaklardan dolayı heyecanlı mısınız?” anlamına gelen ve 280 karakteri bulan bir paylaşım yapıldı. 280 karakterlik ilk mesajın sahibi olan Jack Dorsey’in ise karşılaşılan bu problem karşısında çalışan ekibin düşünceliliğini tebrik etti. Kısa zamanda ve daha hızlı şekilde yapılacak paylaşımlarda, anlatılmak istenilenlerin kısa ve öz olarak yapılabilmesinin böylelikle sürdürülebileceğine değindi. Bu çalışmalara SMS atarken 160 karakter sınırı olmasından yola çıkıldığını da belirtti.

PAYLAŞ
Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir, teknik incelemeler, mobil oyunlar ve mobil trendler üzerine yazmayı seven bir ui/ux tasarımcısı.