UBER Rent araç kiralamaya yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. UBER yeni bir atılımla araç kiralama hizmetini devreye sokma kararı aldı.

Bilindiği gibi şirket, bisiklet kiralama hizmeti vermeye başlamıştı. Son dönemlerin en çok konuşulan uygulaması UBER, bisiklet kiralama şirketi Jump’ı bünyesine katarak genişlemeyi sürdürmüştü. Şimdi de UBER Rent adı verilen sistemle araç kiralama hizmetini devreye soktu.

UBER Rent

UBER Rent Nedir?

Sistemin en güzel tarafı saatlik araç kiralamaya imkan vermesi. Üstelik bu hizmeti son derece pratik adımlarla gerçekleştirmesi. UBER CEO’su Dara Khosrowshahi, araç kiralama sistemi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Bu da kullanıcıları oldukça heyecanlandıran bir gelişme oldu.

UBER Rent

UBER Rent Neler Getiriyor?

UBER Rent, hem günlük hem de saatlik ödeme yaparak kolayca araç kiralamanızı mümkün hale getiriyor. Ay sonunda hizmete geçmesi planlanan özellik, UBER ve Getaround işbirliği ile başlayacak. Hizmetin deneneceği ilk şehir ise San Francisco olacak.

Böylece hafta sonu yakın mesafeye kaçamak yapmak istediğinizde toplu taşıma araçlarını kullanmak yerine kolayca UBER Rent’i kullanarak araç kiralayabileceksiniz. Birkaç saat için araç kiralamak, artık lüks olmaktan çıkacak.

Üstelik sistem, size farklı araç modelleri sunarak tercih yapmanızı sağlayacak. Tek bir modele bağımlı kalmadan dilediğinizce araç tercihi yapabileceksiniz.

UBER, şahsi araçları kiralayacak. Kişilerin UBER sistemi üzerinden sunduğu araçlar, tercih edilebilecek. Böylece araç kiralama alanına da yeni bir soluk gelmiş olacak.

Bisiklet Kiralamak için UBER

UBER atılımlarına bisiklet kiralama seçeneği sunarak başlamıştı. Dünyanın 12 ülkesinde bisiklet kiralama hizmeti sunan Jump’ı alan UBER, ilk bisiklet kiralama işlemine de Washington’da başlamıştı.

Bir Diğer Atılım Toplu Taşıma Hizmetleri

UBER’in projeleri arasında toplu taşıma hizmetleri de yer alıyor. 30’dan fazla ülkede hizmet veren topu taşıma bilet şirketi Masabi ile anlaşma imzaladı. Böylece toplu taşıma kullanmak isteyen kullanıcılar için bilet satışı da UBER üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Şimdiye kadar sarı taksi kullanan şoförlerle sorun yaşayan UBER’in, önümüzdeki günlerde galericilerle sorun yaşayıp yaşamayacağını da zaman gösterecek.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.