Mobil uygulamalar, her alanda olduğu gibi sosyalleşmek için de ilk başvurduğumuz mecralardan biri haline geldi. Her kesime ve zevke hitap eden sosyal ağların mobil versiyon kullanımları artık günümüzde oldukça yaygın. Bu sosyal medya uygulamalarından Pikampüs ise sadece üniversite öğrencilerine odaklanıyor.

An itibarıyla 4 bin kayıtlı öğrencinin ve 250 doğrulanmış öğrenci profilinin yer aldığı yerel bir sosyal medya platformu olan uygulama üzerinde, şimdiye kadar 4 binden fazla gönderi yer aldı, 50 binden fazla profil ziyareti gerçekleştirildi ve 100 binin üzerinde etkileşim sağlandı. İşte üniversite öğrencileri arasında popülerliği giderek artan Pikampüs mobil uygulaması ile ilgili bilinmesi gerekenler…

Pikampüs

Pikampüs Nasıl Çalışıyor?

Pikampüs, temelde üniversite öğrencilerinin kendi aralarında etkileşime geçmelerini hedefleyen bir sosyal ağ olarak karşımıza çıkıyor. Öğrencilerin üyelik hesabı oluştururken kayıtlı oldukları üniversiteleri gibi bilgileri belirtmeleri gereken uygulamanın anasayfa akışında kullanıcıların paylaştığı metinler, fotoğraflar ve videolar yer alabiliyor.

Uygulamanın diğer sosyal ağlardan farklı birçok özelliği de bulunuyor. Örneğin üyeler, uygulama üzerinden üniversite öğrencilerini ilgilendiren haberlere ve okudukları okullar ile ilgili bilgilere ulaşabiliyorlar. Kullanıcı profilini fotoğraf ve diğer kişisel bilgiler ile zenginleştirme olanağı veren uygulamada günlük hayata dair paylaşımlar yapabilmek de mümkün.

Diğer kullanıcılar ile mesajlaşma imkanı da sunan uygulama aracılığıyla birçok kişi ile gündem ve hobiler odağında sohbet etme ve aynı zamanda yeni arkadaşlıklar kurma şansına da sahip olunabilir.

Pikampüs Uygulamasını Neden İndirmeli?

Sadece üniversite öğrencilerine özel bir uygulama olan Pikampüs, üyelerini ortak paydada buluşturarak onlara birbirleriyle tanışma fırsatı sunuyor. Böylece kullanıcılar, uygulama üzerinden hem kendi okullarından hem de başka okullardan öğrenciler ile arkadaş olup paylaşımda bulunabiliyor ve bilgi alışverişi yapabiliyorlar. Üstelik 60’a yakın öğrenci ile birlikte çalışan Pikampüs ekibi, uygulamayı hedef kitlesinin taleplerini de dikkate alarak güncellemeyi ihmal etmiyor.

Bunlara ek olarak uygulama, üniversite öğrencilerine yönelik bir sosyal ağ olmanın yanı sıra bir de sosyal sorumluluk projesi olarak ön plana çıkıyor. Bu doğrultuda uygulama, not paylaşımı işlevini kullananlara kredi kazanma imkanı sunuyor. Bu krediler, tercihe göre uygulama içi satın alma işlemleri için kullanabiliyor veya paraya dönüştürebiliyor. Yani uygulama, öğrencilerin sosyalleşirken aynı zamanda kazanç sağlamasına da katkıda bulunabiliyor.

Üniversite öğrencilerinin yerli sosyal ağı Pikampüs mobil uygulamasını Android için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.