WhatsApp okundu olarak işaretle butonu ile kullanıcılarına rahat bir nefes aldıracak. İşte detaylar…

WhatsApp Okundu Olarak İşaretle

WhatsApp Okundu Olarak İşaretle Butonu

Popüler uygulama WhatsApp hemen hemen her hafta yeni bir özellik ile gündeme geliyor. Akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulaması WhatsApp şimdi de kullanıcılarını oldukça sevindirecek bir özellik ile gündemde.

Beta sürümü ile yeniliklerini devam ettiren uygulama, “Okundu Olarak İşaretle” butonu ile karşımıza çıkıyor. Sürüm Google Play Beta Programı aracılığı ile indirilebiliyor.

Android beta sürümünü 2.18.214 sürümüne yükselten WhatsApp’ın birbirinden kullanışlı yeni özelliklerinin arasında WhatsApp Okundu Olarak İşaretle butonu çok dikkat çekiyor. Bu özellik ile artık bildirim çubuğunuzdan okunan mesajlar için mavi tik göndermek mümkün olacak.

Böylece uygulamaya girmenize gerek kalmadan bu butona dokunarak karşı tarafa bilgi verebileceksiniz. Bu sayede karşı taraf mesajları gördüğünüzü siz uygulamaya girmek zorunda kalmadan anlayabilecek.

WhatsApp Okundu Olarak İşaretle

Henüz Beta Sürümünde

Özellik son derece kullanışlı. Bu nedenle WhatsApp kullanıcıları tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Ancak belirtmekte fayda var. Özellik şimdilik beta sürümünde yer alıyor. Üstelik yalnızca Android cihazlar için deneme aşamasında.

Son kullanıcı uygulamanın bu yeni özelliğini deneyimlemek için biraz daha sabırlı olmak zorunda kalacak. Elbette özelliğin iOS tabanlı cihazlar için de geliştirilmesine kesin gözüyle bakılıyor ancak özellik henüz Android cihazlar için de deneme aşamasında olduğu için iOS cihazlara ne zaman geleceğini tahmin etmek zor.

Eğer Android bir akıllı telefona sahipseniz Google Play Beta Programı’nı kullanarak özelliği barındıran sürümü indirebilirsiniz. Böylece yeni özelliği deneyimleyen ilk kullanıcılardan biri olma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Özelliğin test sürecinden geçip son kullanıcıya ulaşmasını bekleyenler için sürecin ne kadar daha uzayacağı bilinmiyor. Ancak WhatsApp’ın son dönemdeki yeniliklerinin hızına bakılacak olursa bu sürecin fazla uzun olmayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.