Bilindiği üzere WhatsApp resim ve videoları galeride çok yer kaplıyor. Elbette çok güzel olan ve mutlaka galerinizde olmasını istediğiniz WhatsApp görselleri vardır. Ancak bir o kadar da gereksiz sayılabilecek ve galeriyi boş yere dolduran görüntü ve videolara maruz kaldığınız da oluyordur.

WhatsApp da bu durumun farkında olacak ki yeni bir özellikle

WhatsApp Resim ve Videoları Galeride

WhatsApp Resim ve Videoları Galeride Yok

WhatsApp bu görsel kirliliğine harika bir çözüm buldu. Artık söz konusu resim ve videoların galeride görünüp görünmeyeceğini, kullanıcıların tercihine bırakacak. Böylece siz de arkadaşlarınızdan gelen ve galerinizde bulunmasını istemediğiniz görsellerden, toplu şekilde gönderilen kutlama videolarından kurtulmuş olacaksınız.

Galerideki hafızanın ne kadar önemli olduğunu bilen ve bu görselleri temizlemenin yarattığı zaman kaybını deneyimleyen bir WhatsApp kullanıcısı iseniz, özelliği çok seveceğiniz kesin!

WhatsApp Resim ve Videoları Galeride

Medya Görünürlüğü Seçenekleri Nasıl Kullanılır?

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp 2.18.159 numaralı beta sürümü ile “Medya görünürlüğü” özelliğini devreye sokmaya hazırlanıyor. Bu sayede kullanıcılar, WhatsApp görüntülerinin galeride yer alıp almayacağına karar verebilecek.

Eğer uygulamanızı güncellerseniz, söz konusu video ve görsellerin hala galerinizde yer aldığını fark edeceksiniz. Bunun nedeni, medya görünürlüğü özelliğinin varsayılan olarak açık şekilde gelmesi.

Ancak “Ayarlar” menüsünden “Veri ve Depo Kullanımı” bölümüne geçereseniz, bu kısımda “Medyayı Galeride Göster” seçeneğinin işaretini kaldırarak, resim ve videoların galerinize kaydedilmesini engelleyebilirsiniz.

Özellik Kullanımda!

Peki söz konusu özellik ne zaman yayınlanacak ? Güncelleme, henüz resmi olarak kullanıma sunulmadı. Ancak beklemek istemiyorsanız uygulamanın beta sürümünü Google Play Beta programı aracılığı ile veya APKMirror kullanarak APK formatında indirebilirsiniz.

Uygulamanın tüm WhatsApp kullanıcıları için resmi olarak kullanılabilir olmasını ise bir süre daha beklememiz gerekecek.

Yine de bu bekleyişin çok uzun sürmeyeceği tahmin ediliyor. Artık gereksiz görsellerin ve videoların akıllı cihazlarda yer kaplamayacak olması, WhatsApp kullanıcılarını büyük bir zahmetten kurtaracak gibi görünüyor.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.