WhatsApp uygulaması, anlık mesajlaşma uygulamaları arasında 1 numaraya oturmuş durumda. Herkes tarafından oldukça sevilen ve kullanılan bu uygulama için geliştirici ekibi, yeni kullanım kolaylıkları yaratmaya çalışıyor. Uygulama içinde gerçekleşen sorunları iyi ve hızlı bir şekilde gidermek ise en büyük hedeflerden biri. İşte bu amaçla WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın Android sürümüne çok beğenilecek 4 yeni özellik eklemeye hazırlanıyor. Bu özellikler arasında WhatsApp’a kolay geri bildirimden yönetici ayarlarına kadar birçok farklılık yer alıyor.

WhatsApp’ın getireceği ilk özellik, WhatsApp’ı kullananların engelini daha basit ve kolay şekilde kaldırmayı sağlamak. Bunu yapmanın yolu ise şöyle: Kişi listenizden engellediğiniz kullanıcının üzerine parmağınızı basılı tutarak engeli kaldır seçeneğine tıklıyor ve böylece engeli kaldırmış oluyorsunuz. Artık engellediğiniz WhatsApp kullanıcısı ile tekrardan iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp uygulaması için gelecek olan bir diğer yenilik ise aslında varolan bir özellik. WhatsApp’ın iOS uygulamasında bulunan “bağlantı yolu ile davet et” seçeneği, artık Android sürümünde de kullanılabilecek. Bu özellik ile bir kullanıcıyı içerisinde bulunduğunuz bir gruba davet etmek istediğinizde, tek bir bağlantı göndererek o kişinin gruba dahil olmasını sağlayabileceksiniz. Bu özellik, gruplar içinde oldukça kolaylık sağlayacak bir yenilik.

WhatsApp’ın her zaman uygun ve hızlı çözümler üretmek için uğraştığını söylemiştik. Şimdi anlatacağımız yeni özellik ise yaşadığınız sorunları en basit yoldan birdirmenizi amaçlıyor. Bunun için tek yapmanız gereken şey, telefonunuzu sallamak olacak. WhatsApp ile herhangi bir sorun yaşadığınızda, anlık mesajlaşma uygulamanız açıkken sadece telefonunuzu sallamanız yeterli olacak.

WhatsApp Uygulaması, Grup Yöneticileri için Yeni Özellikler Ekliyor

Bahsedeceğimiz son yeni özellik ise yönetici ayarları üzerine olacak. Eklenecek olan yönetici ayarları özelliği sayesinde, grup yöneticileri ile grup üyeleri direkt mesajlaşabilecekler. Hatta grup bilgilerini değiştirebilmek gibi bazı haklara erişim sağlanabilecek. Bu özellik de kullanıcıların oldukça ilgisini çekecek gibi duruyor.

Tüm saydığımız bu 4 yeni özellik, şu anda test aşamasında. Testler tamamlandığında ve uygulama için hazır hale gelindiğinde özelliklerin kullanıma sunulması bekleniyor.

Bu 4 yeni özellikten en çok hangisi ilginizi çekti? Sizce kullanıcılar, bu yenilikleri beğenecek mi? Düşüncelerinizi bize yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

PAYLAŞ
Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir, teknik incelemeler, mobil oyunlar ve mobil trendler üzerine yazmayı seven bir ui/ux tasarımcısı.