Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, özelliklerini her geçen gün güncellemeye devam ediyor. Bu güncellemelerden biri de WhatsApp’ta mesajları okumadan silme özelliği hakkında.

WhatsApp Mesajları Okumadan Silme Özelliği

WhatsApp’ta Mesajları Okumadan Silme Özelliği Nedir?

Geçtiğimiz aylarda uygulama, gönderilen mesajların okunmadan silinmesini mümkün hale getiren bir güncelleme yapmıştı. “Delete for Everyone” seçeneği ile bir kişiye gönderdiğiniz mesajı hem kendinizden hem de karşı taraftan silme şansına erişmiştik. Bu da yanlış gönderilen mesajların okunmadan silinmesine imkan vermişti. Mesajlar okunduktan sonra da silinebiliyordu ancak bunu yapmak yalnızca 7 dakikalık süre içinde mümkündü.

Süre Uzadı

Twitter üzerinden WABetaInfo tarafından yapılan açıklama “Delete for Everyone” ile ilgili dikkat çeken bir güncellemeyi ifade ediyordu. Buna göre WhatsApp herkes için mesajları sil özelliğinin süresi arttı. Bilindiği üzere uygulamanın bu özellik için verdiği süre 7 dakika ile sınırlıydı. Ancak yapılan açıklamada bu sürecin 1 saat 8 dakika ve 16 saniyeye çıktığı duyuruldu.

WhatsApp Mesajları Okumadan Silme Özelliği

Neden Süre Uzatıldı?

WhatsApp sessizce “Delete for Everyone” sürecini uzattı. Uygulama geliştiricilerinin neden süreyi 7 dakikadan 1 saat 8 dakikaya çıkardığına dair ise henüz bir açıklama gelmedi.

Yapılan güncellemenin kullanıcı tarafından oldukça faydalı bulunacağı tahmin ediliyor. Böylece yanlışlıkla gönderilen mesajları okunmadan silmek için daha uzun zamanınız olacak. Bununla birlikte yolladığınız mesajlar okunsa dahi karşı tarafta yazılı olarak kalmasını istemezseniz, onları silmek için artık tam 1 saat 8 dakika ve 16 saniyeniz var!