WhatsApp’ın desteklemeyeceği telefonlar açıklandı. Popüler mesajlaşma uygulaması son güncelleme ile birlikte bazı sürümleri listesine almayacak. Bu da o sürümlere sahip akıllı telefonları artık desteklemeyeceği anlamına geliyor.

WhatsApp’ın Desteklemeyeceği Telefonlar

WhatsApp’ın Desteklemeyeceği Telefonlar Hangileri?

WhatsApp son dönemin en popüler mobil uygulamalarından biri. Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp yeni güncelleme ile pek çok faydalı özelliği de beraberinde getirecek. Ancak bu kez bazı sürümleri de desteklemeyeceği için gündeme geldi.

Peki 1.5 milyarın üzerinde kullanıcı sayısına sahip olan uygulama hangi akıllı cihazları desteklemeyi bırakacak?

Artık kullanıcıların WhatsApp uygulamasını sorunsuz çalıştırabilmesi için akıllı telefonlarının sürümlerinin Android 4.0 ve üzeri, iOS 7 ve üzeri, Windows Phone 8.1 v üzeri olması gerekecek. Yapılan açıklamaya göre Nokia S40 cihazlar da bu yılın son günü olan 31 Aralık’a kadar uygulamayı kullanabilecek.

Eğer akıllı cihazınız bu sürümlerin altında ise ne yazık ki WhatsApp’a veda etmek zorunda kalabilirsiniz.

WhatsApp’ın Desteklemeyeceği Telefonlar

Yeni Özellikler Çok Beğenildi

WhatsApp elbette yalnızca desteklemeyi bırakacağı mobil cihazlarla gündeme gelmedi. Bunun yanında yeni güncellemenin sunduğu pek çok kullanışlı özellik bulunuyor.

Bu özelliklerin en dikkat çekicilerinden biri emoji taraması olarak karşımıza çıkıyor. Bundan sonra doğru emojiyi bulmak için fazla zaman harcamanıza gerek kalmayacak. Artık emojileri kelime kullanarak aramanız mümkün hale gelecek. Ancak bu özelliği kullanabilmeniz için “auto correct” özelliğinin açık olması gerekmekte.

WhatsApp’ın diğer yeniliklerinden biri ise konuşmalardaki mavi tikleri kaçıranlar için kurtarıcı olmuştu. Konuşmalarınızı takip etmiyorsanız gönderdiğiniz mesaja basılı tutup “bilgi” opsiyonunu kullanabiliyorsunuz. Böylece yolladığınız mesajın ne zaman okunduğunu görebiliyordunuz. Umuyoruz bunlar yeni güncellemelerde kullanılmaya devam edcek.

Elbette WhatsApp’ın son güncellemesi ile gelecek pek çok yeni özellik mevcut. Bu özelliklerden yararlanmanız için ise mobil cihazınızın belirtilen sürümlerin üzerinde olması gerekiyor. Cihazınızın son güncellemelerini takip ederek sürümünü yükseltebilirsiniz. Eğer böyle bir şansınız yoksa ya WhatsApp’a ya da akıllı cihazınıza veda etmeniz gerekecek.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.