Xiaomi WhatsApp Cleaner ile Xiaomi telefonlara WhatsApp içeriklerinizi kolayca silebilme özelliği getirildi. WhatsApp Cleaner uygulaması ile beraber İlk Yardım ve Ağ Testi özelliği de Xiaomi markalı telefonlara gelen özellikler arasında yer aldı.

Bugün Android platformunda, WhatsApp içinde gönderilen ya da alınan dosyaları kolayca yönetme ve görüntüleme özelliğini içeren birçok uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar sayesinde kullanıcılar telefonlarında meydana gelen depolama ile ilgili problemleri rahatça çözebiliyorlar.

Bu problemin kullanıcıların genelinde meydana gelen bir sorun olması nedeniyle Xiaomi firması da bu konu üzerinde çalışmalar yaprak kullanıcılarını memnun etti.

Xiaomi WhatsApp Cleaner

Xiaomi WhatsApp Cleaner Neler Getiriyor?

Xiaomi WhatsApp Cleaner uygulaması, MIUI 10 güncellemesi içinde yer alıyor ve içerdiği özellikler nedeniyle bu sektörle ilgilenen kişi ve kullanıcıların ilgisini üzerine çekiyor.

Xiaomi telefonlardaki Güvenlik Merkezi bölümünün içinde yer alan uygulama ile kullanıcılar, uygulamalar üzerindeki temizliklerini daha güvenli halde gerçekleştirebiliyorlar.

Bilindiği gibi WhatsApp üzerinden gönderilen ve alınan dosyaların pek çoğu, unutularak telefon hafızası içinde zamanla yer kaplar. Bu dosyaların boyutlarının büyümesi ile de özellikle depolama alanı küçük telefonlarda yavaşlama meydana gelir.

WhatsApp uygulaması içinde temizlik yapan çok çeşitli uygulamalar olmasına karşın, firmaya ait böyle bir uygulamanın olmaması, kişisel güvenlik konusunda insanları düşündürüyordu.

Bu konudaki fikirleri dikkate alan Xiaomi firması, MIUI 10 arayüzüne WhatsApp Cleaner uygulamasını da dahil ederek kullanıcıların hizmetine sundu.

Xiaomi WhatsApp Cleaner

Bu uygulama ile beraber gelen İlk Yardım özelliği, cihazın donanım özelliklerini tarayarak bu konudaki problemler için çözüm üretiyor.

Gelen bir diğer özellik olan Ağ Testi özelliği ise  telefonun ağ alanını tarayarak sinyal gücünü ölçümlüyor, ağ ile ilgili sorunları buluyor ve uygulamaların bağlantılarına sınırlama getirebiliyor. Her iki özellik de Güvenlik Merkezi bölümünün içinde yer alıyor.

Anlaşılan o ki Xiaomi kullanıcıları, WhatsApp Cleaner ile sadece dosya temizlemekle kalmayacak birçok ek özellik ile mobil hayatlarını daha da kolaylaştıracaklar.

Siz bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp Cleaner dolan telefon hafızası için iyi bir çözüm olabilir mi? Görüşlerinizi bekliyoruz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.