Yeni YouTube oynatıcısı Android telefonlara ne zaman gelecek diye merak ediyorduk. Beklenen haber sonunda geldi. Yeni YouTube oynatıcısı, artık Android telefonlarda da kullanılabilecek.

Yeni YouTube Oynatıcısı Android

Yeni YouTube Oynatıcısı Android Telefonlarda

iOS kullanıcılarına geçtiğimiz aylarda yeni YouTube oynatıcısının müjdesi verilmişti. Ancak Android kullanıcıları, bu güncellemeden henüz yararlanamıyordu.

Beklenen güncelleme Android cihazlara da geldi ve dikey çekilmiş videoları, YouTube’da kenarlarında siyah boşluklarla izleme zorunluluğu ortadan kalktı.

Peki YouTube güncellemesi Android telefonlara başka hangi ayrıcalıkları kazandırdı, birlikte inceleyelim.

Videolar Ekrana Tam Sığacak

Eskiden YouTube videolarını izlerken -özellikle dikey çekilmiş videolarda- kenarlardaki siyah boşluklara katlanmak zorundaydık. Artık siyah boşluklar ortadan kalkıyor ve videolar ekrana tam sığıyor. Bu nedenle videoların standart 16:9 formatına uyma zorunluluğu da ortadan kalkıyor. Yeni güncelleme, kullanıcılara tüm videoları tam ekran izleme keyfini sunuyor.

Yeni YouTube Oynatıcısı Android

Kare ve Dikey Videolar Daha Büyük

Videolar, artık en büyük alanı kaplayacak. Android cihazların dev ekranları en verimli şekilde kullanılabilecek. Yapılması gereken ise sadece videoların sağ alt kısmında yer alan “büyüt” tuşuna dokunulması. Böylece ekran aşağı kaydırıldığında video oynatıcı otomatik şekilde yatay moda geçiyor ve ekstra bilgilere de yer açılıyor.

Aralık Ayında iOS’a Gelmişti

Özellik iOS kullanıcıları için yeni değil. Zira iOS kullanıcıları, Aralık ayından beri bu özelliği kullanabiliyor. Şimdi de Android telefonlarda uygulamanın son güncellemesi deneyimlenebilecek. Hatta video ile ilgili son özellikler kolayca test edilebilecek.

Video Sizi Takip Edecek

YouTube tüm bu özelliklere ek olarak, Facebook’un video oynatıcısına benzer bir yenilik ile karşımıza çıkıyor. Facebook video oynatıcısında pencere içi oynatıcı özelliği bulunuyor.

YouTube bu özelliği masaüstü sürümüne getirme kararı aldı. Böylece videoların yorumlarını okumak istediğinizde ekranı aşağıya doğru sürükleyebiliyor ve böylece küçük videonun sizi takip etmesini sağlayabiliyorsunuz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.