Android için YouTube video indirme özelliği, artık ülkemizde de aktif. Bu sayede çevrimdışı izlemek istediğiniz videoları, kolayca akıllı telefonunuza indirebileceksiniz.

Şimdilik belirli ülkeler için kullanıma sunulan özellik, Android kullanıcılarını oldukça sevindirdi. Peki YouTube çevrimdışı izleme özelliği olarak da tanımlayabileceğimiz bu özellik ne tür yenilikler getirecek?

Android-Youtube-Video-indirme

Android için YouTube Video İndirme Özelliği Neler Getirecek?

Android telefonlar için geçerli olan YouTube video indirme özelliği artık kullanımda! Özellik, Youtube tarafından kısa bir süre önce aktif hale getirildi. Artık daha sonra izlemek istediğiniz YouTube videolarını kolayca telefonunuza indirebilecek ve çevrimdışı izleme yapabileceksiniz. Bu özellik içlerinde Irak’ın da bulunduğu pek çok Orta Doğu ülkesi için kullanılabilir durumda!

Google’ın YouTube videolarını çevrimdışı şekilde izleme projelerinin ilki elbette bu değil. Kısa bir süre öncesinde Hindistan’da da benzer bir çalışma gözlemlenmişti. YouTube Go kapsamında bulunan ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda video indirme işlemi yapılabiliyordu.

Android-Youtube-Video-indirme

Neden Sadece Orta Doğu Ülkeleri Kullanabiliyor?

Özelliğin Avrupa ülkelerinde kullanımda olduğunu duymayı bekleyen kullanıcılar için Orta Doğu sürpriz olmuş olabilir. Ancak Google, burada mobil internetin yeterli olmadığı ve kota problemi çeken kullanıcılarının sorunlarını bir nebze de olsun hafifletmeyi amaçlamış. Bu da özelliğin amacını düşündüğümüzde son derece mantıklı görünüyor.

Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Özelliğin gelmesi ile birlikte en merak edilen soruların başında Android için YouTube video indirme işlemi nasıl yapılır sorusu geldi. Bu işlem oldukça pratik.

YouTube videosunu izlediğiniz sayfada artık bir “dowload” butonu yer alacak. Böylece butonu tıklayarak kolayca video indirilebilecek. İndirilen videolar ise Android kütüphanesinde depolanacak.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.