YouTube Android cihazlar için gizli mod özelliğini devreye aldı. Arama devi Google bir süredir YouTube gizli mod özelliğini test ediyordu. YouTube uygulaması için geliştirilen bu özellik en sonunda kullanıma alındı.

YouTube Android

YouTube Android İçin Devrede!

YouTube dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri. Son günlerde Instagram IGTV ile YouTube’a rakip olmaya hazırlansa da, sektörün tekeli olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz. Bu hükümdarlık ne kadar sürer bilinmez ancak YouTube her geçen gün yeni özellikler geliştirerek iddiasını korumayı sürdürüyor.

YouTube son olarak Android cihazlar için geliştirilen “Gizli Mod” özelliği ile gündeme geldi. Bundan sonra izleme ve arama geçmişi kolayca devre dışı bırakılabilecek. Özelliğin kullanıma alınması için ise yapılması gereken oldukça basit. YouTube ana ekranının sağ üst köşesinde yer alan hesap menüsü açıp “Gizli Mod aç” seçeneğine dokunmak yeterli.

Eğer gizli modu etkinleştirirseniz özelliğin nasıl çalıştığına dair bir mesaj kutusu ekranınıza gelecek. Bu ekranda sizinle paylaşılan not ise şu şekilde:

“Gizli modu kapattığınızda veya etkin durumdan çıktığınızda, bu oturumdaki etkinlikleriniz temizlenir ve son kullandığınız hesaba dönersiniz. İşvereniniz, okulunuz veya internet servis sağlayıcınız etkinliğinizi görmeye devam edebilir.”

YouTube Android

Gizli Mod Yayında

Gizli Modu kullanmak isteyen Android cihaz sahipleri hemen bu özelliği deneyimleyebilir. Gizli moda geçilebilmesi için “Anladım” seçeneğine dokunulması gerekecek. Bu mod kapatıldıktan sonra da oturumdaki etkinlikleriniz otomatikman silinecek. Hesabınız da bu sürecin ardından normal duruma dönecek.

Belirttiğimiz gibi bu özellik Android cihaz kullananları ilgilendiriyor. Eğer YouTube uygulamasını Google Play Store üzerinden güncellerseniz, özelliğin kullanıma açıldığını görebilirsiniz.

Bu özellik sayesinde artık ne yaptığınızı takip eden bir dedektif olmadan YouTube’da dilediğiniz gibi video izleyebileceksiniz. Dilediğiniz zaman da bu özelliği devre dışı bırakarak geçmiş aramalarınıza ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.