YouTube Android için koyu tema özelliğini gündeme aldı. Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube yenilikleri ile kullanıcılarını sevindirecek.

YouTube Android

YouTube Android için Koyu Tema Nedir?

YouTube, iOS tabanlı cihazlar için geçtiğimiz aylarda bir güncelleme yayınlamıştı. Bu güncelleme ile koyu tema modu aktif hale gelmişti.

Ancak söz konusu yenilik sadece iOS cihazlar için geçerliydi. Yapılan açıklama ile koyu tema modunun Android cihazlara da geldiği duyuruldu. Bu mod OLED ekrana sahip cihazlar için son derece önemli. Çünkü bu cihazlar siyah kullanımda enerji harcamadıkları için avantaj sağlıyor.

Bu özellik gece kullanımda uygulamanın arayüzünü koyu hale getiriyor ve bu sayede pil daha uzun süre dayanabildiği için avantaj sağlıyor. Özellik henüz tüm kullanıcılar için aktif hale getirilmedi. Her kullanıcı için aktif olması haftalar sürebilir. Ancak bu sürecin çok uzun sürmemesi bekleniyor.

Koyu Tema için Geri Sayım

Koyu tema hem iOS hem de Android kullanıcıları için oldukça faydalı bir özellik. Bu kadar merakla beklenmesinin de ana nedeni bu durum. Koyu tema kullanımı, cihazların pil ömrünü büyük ölçüde artırıyor. Bu da video izlerken daha az şarj harcamanızı sağlıyor.

YouTube Android

Koyu Tema Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Bunun için uygulamanın son sürüme güncellenmesi mecburi bir durum. Ardından ana ekranda, sağ kısımda en üst tarafta bulunan “profil” simgesine dokunulması gerekiyor. Ardından açılan sayfada yer alan “Ayarlar” sekmesine girilmeli.

Bu noktada “Koyu Tema” seçeneği aktif edilmeli. Bu sayede koyu arayüz kullanıma hazır hale geliyor. Android cihazlar da uygulama içinde daha az şarj harcayarak daha çok video izleyebilmenin keyfini bu sayede yaşamış olacak. Hatırlatalım, iOS cihaz kullananlar bu ayrıcalığa birkaç aydır sahip. Bakalım tüm Android kullanıcıları bu özellikten ne zaman yararlanmaya başlayacak?

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.