YouTube Keşfet özelliği için geri sayımı başlattı. Pek çok popüler uygulamada bulunan keşfet özelliği şimdi de YouTube kullanıcıları için geliyor.

YouTube Keşfet Özelliği

YouTube Keşfet Özelliği Hakkında

Sosyal medya platformlarının zirvesinde hiç şüphesiz ki YouTube yer alıyor. Her geçen gün kullanıcılarının beklentilerini daha iyi karşılamak için yeniliklere imza atan YouTube, şimdi de keşfet özelliği için harekete geçti.

Henüz test aşamasında olan özellik için çalışmalar sürüyor. Güncelleme yakın zamanda YouTube kullanıcıları ile buluşacak ve hoş bir deneyim sunacak.

Özellik, mobil kullanıcıların oldukça işine yarayacak. Özellikle platformda gezinirken yeni kanallar ve popüler videoları keşfetmeniz için imkan sunacak. Keşfet butonu şu an yüzde bir oranında iOS kullanıcısı için test ediliyor. Ancak önümüzdeki süreçlerde hem iOS hem de Android kullanıcıları için aktif hale gelecek.

YouTube Keşfet Özelliği

Videoları Keşfedeceksiniz!

Aslında Keşfet bölümüne Instagram’dan oldukça aşinayız. YouTube da benzer bir algoritma ile karşımıza çıkıyor. Daha önce izlenen videolara benzer videoların sunulduğu bu bölüm ilgi alanınıza uyan içerikleri karşınıza çıkarıyor.

Üstelik ana sayfada sunulan videolara oranla daha detaylı ve izlemek isteyeceğiniz video kriterlerine çok daha uygun içeriklere ulaşmak için platformda gezinmeniz gerekmeyecek, keşfet butonuna tıklamanız yeterli olacak.

YouTube’un alt menüsünden ulaşılabilecek bu sekme ile Instagram’ın Keşfet butonuna benzer bir deneyim sunulmuş oldu.

Konuyla ilgili bir açıklama YouTube Ürün Yönetimi Direktörü olan ve aynı zamanda da Creator Insider kanalını bulunan Tom Leung’dan geldi. Leung yaptığı açıklamada,  “Keşfet butonu, kullanıcıların daha önce karşılaşmadıkları farklı içeriklere, videolara ve kanallara ulaşabilmesini sağlayacak ve zamanla kullanıcının isteğine göre şekillenecek.” dedi.

Bu buton zaman kaybını önlemesi ve hoşlanabileceğimiz videoları kolayca karşımıza çıkarması açısından son derece kullanışlı olacak. Özelliğin ne zaman tüm kullanıcılar için sunulacağına dair ise henüz net bir açıklama bulunmuyor.

 

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.